Skype dla Windowsa będzie napisany zupełnie od nowa

Skype dla Windowsa będzie napisany zupełnie od nowa

Skype dla Windowsa będzie napisany zupełnie od nowa
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.03.2016 14:50, aktualizacja: 26.03.2016 10:27

W tej chwili Microsoft oferuję aplikację "Skype" dla swoich starszych systemów i specjalną dla Windows 10 "Wiadomości i Skype". Ta druga nie spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem, a Microsoft wyciągnął z tego wnioski.

Pomysł na podzielenie Skype'a na pakiet trzech aplikacji "Wiadomości i Skype" (Wiadomości, Telefon, Rozmowa video) nie spotkał się z uznaniem użytkowników. Firma Microsoft wysłuchała krytyki i postanowiła rozpocząć pracę nad nową aplikacją Skype. Będzie ona wymagała Windows 10 i pojawi się na wszystkich urządzeniach z tym systemem, od komputerów po telefony. Wkrótce jej wczesna wersja ma się pojawić do testów w ramach programu Windows Insider.

Nowy Skype ma być na nowo jedną aplikacją, zamiast ich pakietem. Na początku będzie obsługiwał możliwości tej sieci w dość podstawowy sposób, ale aplikacja ma być szybko rozwijana. Po osiągnięciu swojej dojrzałości, ma zastąpić wszystkich innych dostępnych klientów na Windowsie, zarówno tego klasycznego, jak i zestaw "Wiadomości i Skype".

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Przez pomyłkę w Google Maps zbudzyli nie ten dom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)