SkyCash i Novitus zwiększą dostępność płatności mobilnych

SkyCash i Novitus zwiększą dostępność płatności mobilnych

SkyCash i Novitus zwiększą dostępność płatności mobilnych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
22.06.2011 11:46, aktualizacja: 22.06.2011 12:17

SkyCash, system płatności przez komórkę, i giełdowa spółka Novitus, największy producent kas fiskalnych w Polsce, wprowadzają rozwiązanie pozwalające na bezpieczne i natychmiastowe płatności telefonem komórkowym w handlu i usługach.

Technologia pozwala na płacenie komórką w punktach handlowo-usługowych wyposażonych w kasy fiskalne Novitus. Na polskim rynku działa ponad 30. tys. takich urządzeń. SkyCash umożliwia płacenie za pośrednictwem komórek wyposażonych w systemy Android, Blackberry OS, iOS, Symbian i Windows, a także z użyciem Java. Wymagany jest przy tym telefon z dostępem do Internetu.

Płatności komórką wyglądają tak samo, jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła ją na skrócony numer identyfikujący firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny, czyli wymagany prawem dokument, zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produktu oraz naliczonym podatku od towarów i usług (VAT).

W nadchodzących tygodniach firmy wprowadzoną technologiczną możliwość płatności SkyCash i uruchomią program pilotażowy w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus. W kolejnych miesiącach planowane jest wprowadzenie rozwiązania w wielu miejscach na terenie całej Polski.

System pozwala na dokonywanie drobnych płatności, ale też większych niż 50 zł, a pieniądze natychmiast trafiają do właściciela sklepu, czy punktu usług.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)