SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [30.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [30.07.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Carl Anderson
Arkadiusz Stando

30.07.2019 22:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosjanie wreszcie potwierdzili incydent z 2017 roku. Wówczas chmura radioaktywnych substancji przeszła całą Europę, nie było jednak zagrożenia. Japończycy zapowiedzieli stworzenie hybryd ludzi i zwierząt. FBI i bank Capital One przyznają, że doszło do potężnego naruszenia danych bankowych, kobieta wykradła aż 106 milionów kart.

W 2017 nad Europą zaobserwowano śladowe ilości rutenu-106 w powietrzu. Ten izotop nie powstaje w warunkach naturalnych. Do środowiska mógł trafić tylko przez wynik rozszczepienia uranu. Rosjanie przyznali, że w 2017 roku doszło do awarii na terenie zakładów "Majak", gdzie prowadzono tajne prace nad radioaktywnymi substancjami.

Japończycy hodują ludzko-zwierzęce hybrydy dla organów

W Japonii już wkrótce powstaną samodzielnie żyjące ludzko-zwierzęce hybrydy. Dzięki zmianom w prawie naukowcy będą mogli tworzyć embriony zawierające ludzkie komórki i wszczepiać je do organizmów żywych zwierząt. Celem tego działania jest stworzenie zwierząt posiadających ludzkie organy, które można będzie wykorzystać do przeszczepów.

106 milionów kart kredytowych zagrożonych

FBI i bank Capital One przyznają, że doszło do potężnego naruszenia danych bankowych. Crackerzy zyskali dostęp do danych dotyczących co najmniej 106 mln kart kredytowych, 140 tys. numerów ubezpieczenia społecznego, a także 80 tys. numerów kont bankowych. Mimo że jest to jeden z największych cyberataków na instytucje finansowe, to dane z najnowszego badania firmy Check Point donoszą, że ich liczba będzie rosnąć. Już jest większa o 50 proc. niż w zeszłym roku.

Różowy Galaxy Note 10

Samsung pokazał różowego Galaxy Note 10. Właściwie nie sama firma, a Serwis WinFuture.de, udostępnił zdjęcia prasowe modelu w nowym kolorze. Co więcej, wariant ten również wyposażony ma być w rysik S Pen, który został dopasowany kolorystycznie do tylnego panelu

Cyberatak, który pozwala na przejęcie kontroli nad windą

Poważny cyberatak, szczególnie niebezpieczny dla osób z zaburzeniami psychicznymi. 200 milionów urządzeń jest podatnych na atak i zdalne przejęcie kontroli. Wśród nich jest sprzęt sterujący urządzeniami medycznymi, windami i automatyką budynkową, samochodami, samolotami, a nawet łazikami, którymi NASA bada Marsa. Ataki są możliwe przez luki w systemie wbudowanym VxWorks, jeśli kontroler jest podłączony do internetu.

41 nowych elektrowni słonecznych w Polsce

Grupa Modus ma zamiar zbudować 41 elektrowni słonecznych na terenie Polski. Łącznie do całej sieci dodadzą 41 MW energii. Spółka przewiduje, że finalizacja projektów będzie wymagała inwestycji w wysokości 36 milionów euro. Firma pozyskała już finansowanie dłużne.

Megapack Elona Muska

Elon Musk przedstawia nowy projekt - "Megapack". To nowy sposób przetrzymywania energii na masową skalę. Dzięki niemu, jak twierdzi wizjoner, ludzkość będzie w stanie odchodzić od paliw kopalnych w większym stopniu.

Zinedine Zidane na okładce FIFY 20 w edycji Ultimate. Po pięciu latach przerwy, były francuski piłkarz, a dziś trener Realu Madryt powraca na okładkę. To nie lada zaszczyt dla nie grającego już piłkarza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)