SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [30.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [30.07.2019]30.07.2019 22:55
SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [30.07.2019]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Carl Anderson

Rosjanie wreszcie potwierdzili incydent z 2017 roku. Wówczas chmura radioaktywnych substancji przeszła całą Europę, nie było jednak zagrożenia. Japończycy zapowiedzieli stworzenie hybryd ludzi i zwierząt. FBI i bank Capital One przyznają, że doszło do potężnego naruszenia danych bankowych, kobieta wykradła aż 106 milionów kart.

W 2017 nad Europą zaobserwowano śladowe ilości rutenu-106 w powietrzu. Ten izotop nie powstaje w warunkach naturalnych. Do środowiska mógł trafić tylko przez wynik rozszczepienia uranu. Rosjanie przyznali, że w 2017 roku doszło do awarii na terenie zakładów "Majak", gdzie prowadzono tajne prace nad radioaktywnymi substancjami.

Japończycy hodują ludzko-zwierzęce hybrydy dla organów

W Japonii już wkrótce powstaną samodzielnie żyjące ludzko-zwierzęce hybrydy. Dzięki zmianom w prawie naukowcy będą mogli tworzyć embriony zawierające ludzkie komórki i wszczepiać je do organizmów żywych zwierząt. Celem tego działania jest stworzenie zwierząt posiadających ludzkie organy, które można będzie wykorzystać do przeszczepów.

106 milionów kart kredytowych zagrożonych

FBI i bank Capital One przyznają, że doszło do potężnego naruszenia danych bankowych. Crackerzy zyskali dostęp do danych dotyczących co najmniej 106 mln kart kredytowych, 140 tys. numerów ubezpieczenia społecznego, a także 80 tys. numerów kont bankowych. Mimo że jest to jeden z największych cyberataków na instytucje finansowe, to dane z najnowszego badania firmy Check Point donoszą, że ich liczba będzie rosnąć. Już jest większa o 50 proc. niż w zeszłym roku.

Różowy Galaxy Note 10

Samsung pokazał różowego Galaxy Note 10. Właściwie nie sama firma, a Serwis WinFuture.de, udostępnił zdjęcia prasowe modelu w nowym kolorze. Co więcej, wariant ten również wyposażony ma być w rysik S Pen, który został dopasowany kolorystycznie do tylnego panelu

Cyberatak, który pozwala na przejęcie kontroli nad windą

Poważny cyberatak, szczególnie niebezpieczny dla osób z zaburzeniami psychicznymi. 200 milionów urządzeń jest podatnych na atak i zdalne przejęcie kontroli. Wśród nich jest sprzęt sterujący urządzeniami medycznymi, windami i automatyką budynkową, samochodami, samolotami, a nawet łazikami, którymi NASA bada Marsa. Ataki są możliwe przez luki w systemie wbudowanym VxWorks, jeśli kontroler jest podłączony do internetu.

41 nowych elektrowni słonecznych w Polsce

Grupa Modus ma zamiar zbudować 41 elektrowni słonecznych na terenie Polski. Łącznie do całej sieci dodadzą 41 MW energii. Spółka przewiduje, że finalizacja projektów będzie wymagała inwestycji w wysokości 36 milionów euro. Firma pozyskała już finansowanie dłużne.

Megapack Elona Muska

Elon Musk przedstawia nowy projekt - "Megapack". To nowy sposób przetrzymywania energii na masową skalę. Dzięki niemu, jak twierdzi wizjoner, ludzkość będzie w stanie odchodzić od paliw kopalnych w większym stopniu.

Zinedine Zidane na okładce FIFY 20 w edycji Ultimate. Po pięciu latach przerwy, były francuski piłkarz, a dziś trener Realu Madryt powraca na okładkę. To nie lada zaszczyt dla nie grającego już piłkarza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)