SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.04.2020]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando

30.04.2020 21:21

W nocy ze środy na czwartek 29 kwietnia budowa sieci 5G w polskich miastach została wstrzymana na nieznany okres. Ubisoft pokazało zwiastun nowej gry z serii Assasin's Creed, a Microsoft zapowiada prezentację pierwszych gier na konsolę Xbox Series X.

Kiedy spaliśmy, w sejmie podjęto bardzo istotną zmianę. Tuż przed północą, zmieniono przepisy w ramach trzeciej wersji tarczy antykryzysowej. Wedle nowych ustaleń, odwołano szefa UKE oraz anulowano aukcje częstotliwości 5G. Wcześniej pisaliśmy już o ich tymczasowym zawieszeniu.

Mamy potwierdzenie - nowy Assasin's Creed: Valhalla - świat wikingów

Assasin's Creed to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier na świecie, ciesząca się milionami fanów. Od 13 lat kolejne rozdziały tworzy studio Ubisoft. Produkcje z tej serii to przygodowe gry akcji, w których wcielamy się w rolę "asasyna" czyli zabójcę. Powstało już 11 gier z głównej serii, oraz 13 pobocznych edycji. Teraz czas na Assasin's Creed: Valhalla.

Tym razem studio Ubisoft w swojej czołowej produkcji zabierze nas do świata z czasów ery wikingów. To kolejne, po Starożytnej Grecji (Odyssey) i Starożytnym Egipcie (Origins) nawiązanie do innych czasów, niż dotychczas przyzwyczaiła nas seria Assasin's Creed./

Xbox Series X - Microsoft zaprasza na prezentację gier

Już 7 maja 2020 roku o godzinie 17:00 Microsoft wraz z deweloperami zaprezentuje gry na nową konsolę. Nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Być może jedną z nich będzie właśnie Assasin's Creed: Valhalla, gdyż Microsoft potwierdził wydanie gry na konsolę Xbox Series X.

ProteGO Safe jednak nie obowiązkowe

Ministerstwo Cyfryzacji zdementowało doniesienia, jakoby aplikacja rządowa ProteGo, miała być wymagana do wejścia do sklepów. Mimo to jej działanie wciąż budzi wiele wątpliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)