SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.01.2020]
Źródło zdjęć: © East News

29.01.2020 21:39

Epidemia koronawirusa wciąż szaleje na świecie i coraz więcej dowiadujemy się na jej temat. Sporo kwestii, które wydają się być niezwiązane, też finalnie kręci się wokół choroby. Poza tym są pewne wieści z tematyki bardziej komputerowej.

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się

W ciągu tygodnia liczba zakażeń koronawirusem wzrosła aż o dwa tysiące procent! To ogromny skok zachorowań. W Europie odnotowuje się kolejne przypadki. W Polsce kolejna osoba trafiła do szpitala - podejrzewano zarażenie koronawirusem. Jeśli chcecie śledzić stan epidemii, to można zrobić to dzięki odświeżanej na bieżąco mapie na stronie internetowej. Jeśli wierzyć ekspertom, to możliwe, że w przeciwdziałaniu koronawirusowi pomoże lek stworzony do walki z HIV.

Wirus wpływa nie tylko na kwestie bezpośrednio zdrowotne

Koronawirus odbija się też echem w świecie technologii. Apple może mieć problemy z jego powodu. Jednak firma będąca podwykonawcą Apple uspokaja. Poza tym Polacy zastanawiają się, czy epidemia może spowodować problemy z wymianą paczkami z Chinami. W końcu kupowanie na Aliexpress jest u nas popularne.

NFL. Seria włamań na konta sportowców. Napastnikom odmówiono zapłaty za audyt

Saudyjczycy chcieli pomóc drużynom z NFL. Stwierdzili, że zabezpieczenia ich kont społecznościowych nie są wystarczające. Nie mylili się. Po braku odzewu w odweciezhakowali liczne profile w kilku serwisach należące do wielu zespołów i zawodników.

Gmail, Hangouts i Dysk w jednej aplikacji? Google pracuje nad nowym komunikatorem

"Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by..." Nie, odstawmy na bok Władcę Pieścieni, ale porównanie częsciowo trafne. Google podobno pracuje nad jedną aplikacją, która połączy dostęp do Gmaila, Hangouts i Google Drive.

Na aparaty za wyświetlaczem jeszcze trochę poczekamy. Jest z nimi jeden problem

Czytniki pod ekranem? Obecne! Aparty? Jeszcze nie, ale niedługo miało się to zmienić. W końcu widzieliśmy prototypy dwóch firm. Chociaż.... Może poczekamy dłużej niż do tej pory sądziliśmy.

NASA publikuje ostatnie takie zdjęcie. Teleskop Spitzera przechodzi do historii

Wszyscy znamy teleskop Hubble'a. Ale teleskop Splitzera to także bardzo ważny przyrząd pomocny w badaniu wszechświata. A przynajmniej był nim. Po 16 latach odchodzi na emeryturę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)