SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.01.2020]

Kobe Bryant i jego córka zginęli w katastrofie śmigłowca. F-35 – wiemy, ile zapłaci Polska. Koronawirus - ekspert: nawet 100 tysięcy osób może być zarażonych. Naukowcy wykryli duże ilości tlenu, które znajdują się w atmosferze starej gwiazdy.

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.01.2020]
Źródło zdjęć: © Instagram.com

Kobe Bryant i jego córka Gianna Maria-Onore zginęli tragicznie w katastrofie śmigłowca. Według informacji amerykańskich mediów lecieli na mecz, w którym 13-latka miała wziąć udział. Do sieci trafiło wzruszające wideo, w którym legenda NBA przekazuje córce wiedzę.

Według informacji amerykańskich mediów śmigłowiec leciał do Thousand Oaks pod Los Angeles. To właśnie tam, w akademii sportowej Mamba Academy miał odbyć się mecz w ramach turnieju "Mamba Cup" pomiędzy Amateur Athletic Union a Lady Mavericks. W barwach pierwszej drużyny miała wystąpić 13-letnia Gianna Maria-Onore.

F-35 – wiemy, ile zapłaci Polska. Belgowie mieli taniej, ale niekoniecznie lepiej

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował na twitterze, że umowa na zakup samolotów F-35A zostanie podpisana w piątek 31 stycznia w Dęblinie o godzinie 15. Polska ma zakupić 32 sztuki tych myśliwców.

Cena za amerykańskie samoloty będzie niższa – ma wynosić 4,6 mld dolarów.

Koronawirus - ekspert: nawet 100 tysięcy osób może być zarażonych

Według ostatnich, oficjalnych danych, wykryto 2744 przypadków zarażenia koronawirusem. Ale założenia są znacznie gorsze. Profesor Neil Ferguson z Imperial College w Londynie mówi, że liczba mogła przekroczyć już 100 tysięcy.

Skala infekcji koronawirusem 2019-nCoV może być 50-krotnie większa, niż aktualnie udało się ustalić - podaje serwis The Guardian. Profesor Ferguson sądzi, że zarażonych może być znacznie więcej, ponieważ chińscy turyści podróżują po całym świecie. Mogą roznosić wirusa bez własnej wiedzy.

Naukowcy wykryli duże ilości tlenu, które znajdują się w atmosferze starej gwiazdy.

Astronomie zaobserwowali ogromną ilość tlenu w atmosferze tzw. "pierwotnej gwiazdy".Jest ona jedną z najstarszych i najbardziej ubogich w pierwiastki gwiazd, jakie udało się do tej pory odkryć.

Niecodzienne odkrycie to zasługa międzynarodowego zespołu astronomów i Obserwatoriów na Mauna Kea, czyli niezależnych astronomicznych placówek badawczych, wyposażonych w nowoczesne teleskopy na Hawajach.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)