Trwa ładowanie...
dya5j46

Koronawirus. Ekspert: nawet 100 tysięcy osób może być zarażonych

Według ostatnich, oficjalnych danych, wykryto 2744 przypadków zarażenia koronawirusem. Ale założenia są znacznie gorsze. Profesor Neil Ferguson z Imperial College w Londynie mówi, że liczba mogła przekroczyć już 100 tysięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus może nie pokazywać objawów zarażenia przez 2 tygodnie
Koronawirus może nie pokazywać objawów zarażenia przez 2 tygodnie (AP/Associated Press/EAST NEWS)
dya5j46

Skala infekcji koronawirusem 2019-nCoV może być 50-krotnie większa, niż aktualnie udało się ustalić - podaje serwis The Guardian. Profesor Ferguson sądzi, że zarażonych może być znacznie więcej, ponieważ chińscy turyści podróżują po całym świecie. Mogą roznosić wirusa bez własnej wiedzy.

Koronawirus w Europie - są przypadki infekcji we Francji, a ekspert przewiduje kolejne

Profesor bardzo sceptycznie podchodzi do kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa przez Chińczyków. Twierdzi, że jest to praktycznie niemożliwe i pewnie wkrótce pojawią się pierwsze infekcje w Wielkiej Brytanii oraz innych krajach Europy i całego świata. We Francji już potwierdzono dwa przypadki zarażenia wirusem z Chin.

dya5j46

Około 40 przypadków zakażenia wykryto poza Chinami. Natomiast wszystkie 56 zgonów spowodowanych infekcją koronawirusa zdarzyło się na terenie Państwa Środka. Większość z ofiar to osoby starsze lub mające problemy z układem oddechowym, co utrudnia walkę z wirusem.

Koronawirus - minister zdrowia przekazuje nowe informacje

Chiński minister zdrowia Ma Xiaowei przekazał w niedzielę kilka nowych informacji dotyczących koronawirusa. Jak podaje polityk, osoby przenoszące wirusa mogą zarażać nawet, kiedy nie widać jeszcze żadnych symptomów choroby.

Jak podają chińskie służby medyczne, wirus może pozostać nieaktywny nawet przez 14 dni. To utrudnia wykrycie potencjalnego zagrożenia. Tym samym teza profesora Fergusona może okazać się (niestety) bardzo trafna. Zarażonych może być znacznie więcej, niż podają Chiny.

dya5j46

Zobacz też: Koronawirus: Szykuje się przełom? Zdaniem ekspertów lek na HIV skutecznie zwalcza wirusa z Chin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46