SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.08.2019]
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Momot

26.08.2019 22:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma takiej siły, która powstrzyma turystów przed wchodzeniem na Giewont.

Mimo zakazu i poważnego zagrożenia, turyści wciąż wchodzą na Giewont. Gwałtowne burze, które przeszły nad Tatrami spowodowały bardzo duże zniszczenia na szlaku i został on zamknięty dla turystów.

Większość z nich chce zobaczyć krzyż na szczycie. Mimo zakazu za wszelką cenę starają się dotrzeć na szczyt, nie zważając na niebezpieczeństwo.

Kolejne oszustwo w kalendarzu Google

Spamerzy znaleźli sobie nowe miejsce, by nękać internautów. Po e-mailach przyszła kolej na kalendarz Google. Opisaliśmy kolejny przypadek nękania spamem. Wcześniej byli to scamerzy z Rosji, teraz atakujący obietcują wygraną w dolarach.

Lasy Amazonii płoną

Tropikalna puszcza, zwana płucami Ziemi, nieprzerwanie płonie. Las równikowy starają się ratować 44 tys. żołnierzy.

Do akcji wkroczył też Boeing 747 Supertanker – największy samolot gaśniczy, jaki mamy do dyspozycji na planecie. To wciąż za mało, by powstrzymać szalejący żywioł.

Koniec świata coraz bliżej

Naukowcy biją na alarm z powodu płonącego lasu, asteroid pędzących w stronę Ziemi, a także topniejących lodów Grenlandii. Do końca lata Grenlandia straci około 440 miliardów ton lodu. Pokrywa lodowa gromadziła się tam przez tysiące lat, a może zniknąć w kilka. Wybrzeża każdego kontynentu są zagrożone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)