SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.04.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images | Patrick van Katwijk
Oskar Ziomek

25.04.2020 22:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oszustwo "na tarczę antykryzysową", koronawirus w powietrzu, rekordowy wynik sprzedaży gier i stanowisko UKE w kontekście rozwoju sieci 5G. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Cyberprzestępcy wykorzystają każdą okazję, aby wejść w posiadanie prywatnych danych swoich ofiar, a w efekcie zdobyć dostęp do ich kont bankowych. Nie inaczej jest w przypadku oszustwa "na tarczę antykryzysową", w ramach którego rozsyłane są SMS-y sugerujące możliwość otrzymania 10 lub 5 tysięcy złotych bezzwrotnej pomocy. To fałszywe wiadomości, a kliknięcie w link może doprowadzić do utraty całych oszczędności.

Koronawirus może się znajdować w powietrzu

Naukowcy z Włoch potwierdzili obecność koronawirusa w próbkach powietrza z mieszaniną pyłów PM10, które zebrano na przełomie lutego i marca na terenach przemysłowych w Lombardii. Co ciekawe, jednocześnie powiedziano, że obecność wirusa w powietrzu nie jest jednoznaczna z możliwością zarażenia się chorobą przez samo oddychanie nim.

Sprzedaż gier z rekordowym wynikiem

Branża gier zyskuje na pandemii koronawirusa. Gracze z całego świata, zostając w domach, chętniej kupują nowe gry – co ciekawe, także na urządzenia mobilne. W marcu odnotowano rekordowy wynik sprzedaży cyfrowych tytułów w historii. W przypadku konsol wzrost względem lutego jest ponad 60-procentowy.

5G nie ma związku z koronawirusem

Urząd Komunikacji Elektronicznej dementuje wszystkie teorie związane z rzekomym związkiem koronawirusa z rozwojem sieci 5G. Jak wynika z przedstawionych dokumentów, sieć 5G generuje mniejsze poziomy narażenia na pola elektromagnetyczne niż istniejące sieci 4G i nie ma też nic wspólnego z pandemią koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)