Trwa ładowanie...
d1yi1se

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.08.2020]

Lód na Ziemi topi się w zastraszającym tempie. Plus i T-Mobile obniżają koszty rozmów z Polski na Białoruś. Osocze z krwi ozdrowieńców w leczeniu COVID-19. Facebook był wykorzystany do ludobójstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Facebooka Mark Zuckerberg.
Szef Facebooka Mark Zuckerberg. (Anadolu Agency via Getty Images)
d1yi1se

Badacze z uniwersytetów w Leeds i Edynburgu oraz University College London przeanalizowali wyniki badań satelitarnych lodowców i pokryw lodowych z przedziału 1994-2017. Celem było określenie oddziaływania zmian klimatycznych na to, co dzieje się z tymi obiektami. Wnioski opublikowano na łamach czasopisma "Cryosphere Discussions". Są zatrważające.

Plus i T-Mobile obniżają koszty rozmów z Polski na Białoruś

Operatorzy sieci komórkowych Plus i T-Mobile zdecydowali się dołączyć do sieci Orange i obniżyć koszty połączeń i smsów na Białoruś. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak skorzystać z tych ofert sprawdźcie tutaj – Plus, T-Mobile, Orange.

Osocze z krwi ozdrowieńców w leczeniu COVID-19

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) bazując na wynikach wcześniejszych badaniach, stwierdziła, że osocze rekonwalescencyjne może być skuteczne w leczeniu COVID-19. Według agencji potencjalne korzyści z jego podania mają przewyższać możliwe zagrożenia. FDA poinformowała, że osocze zostało podane 70 tys. pacjentów. Przeczytaj o efektach.

Facebook był wykorzystany do ludobójstwa

Facebook odmówił przekazania Gambii dowodów ludobójstwa ludu Rohingya w Mjanmie w 2017 roku. Portal był szeroko wykorzystywany do wzniecania aktów agresji i ich organizacji. Więcej o tej skandalicznej sprawie przeczytasz tutaj.

d1yi1se

Podziel się opinią

Share
d1yi1se
d1yi1se
Więcej tematów