SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.10.2019]
Źródło zdjęć: © iStock.com
17.10.2019 21:48

Polski Kret znów kopie na Marsie, a nowe badania dotyczące 5G wskazują na zaskakujące korzyści z wprowadzenia nowego standardu. W paryskim ZOO pokazano "zwierzę", które nie ma mózgu - czym jest "Blob"? Oto najciekawsze wiadomości dzisiejszego dnia.

Blob - "zwierzę" bez mózgu

W paryskim ZOO zaprezentowano niezwykłe stworzenie. Chociaż nie ma nóg, ust, żołądka i oczu potrafi się poruszać oraz odnajdywać i trawić pokarm. Czym dokładnie jest tajemniczy "Blob"?

Znamy zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2019

Pozostając w świecie przyrody, warto zobaczyć najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody wybrane podczas Wildlife Photographer of the Year 2019. Zwycięska fotografia została wybrana z ponad 48 000 zgłoszeń.

Polski Kret na Marsie

NASA i DLR poinformowały, że polski penetrator geologiczny Kret po wielu miesiącach wznowił prace na Marsie. Dzięki jego działaniom naukowcy będą mogli lepiej poznać wnętrze Czerwonej Planety. Amerykańska Agencja Kosmiczna udostępniła nagranie, na którym widać sukces Kreta.

5G sprawi, że będzie mniej wypadków?

5G nie tylko znacząco przyspieszy internet. Nowa technologia może sprawić, że wypadków na drogach będzie mniej. Seat już testuje swoje rozwiązanie, a wyniki badań możecie szczegółowo poznać tutaj.

Co nowego w świecie gier?

Wkrótce premiera komputerowej wersji gry "Red Dead Redemption 2", a najnowsze plotki mówią o tym, że gracze będą mogli niebawem zagrać także w inną grę od Rockstar. Na horyzoncie pojawił się nowe informacje o "GTA 6".

Na koniec warto wspomnieć o zaskakującym sukcesie "Legends of Runeterra". Nowa gra karciana od twórców League of Legends szturmem podbija Twitcha, zdobywając w zaledwie kilkanaście godzin więcej widzów niż "Fortnite". Skąd tak duże zainteresowanie nową produkcją Riot Games, możecie dowiedzieć się z tego artykułu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)