Blob – nie ma mózgu, ale posiada 720 płci i zachowuje się jak zwierzę [WIDEO]

Blob – nie ma mózgu, ale posiada 720 płci i zachowuje się jak zwierzę [WIDEO]

Blob – nie ma mózgu, ale posiada 720 płci i zachowuje się jak zwierzę [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
17.10.2019 12:20, aktualizacja: 17.10.2019 19:53

Paryskie ZOO zaprezentowało niezwykłe stworzenie o nazwie "Blob", czyli z francuskiego "Kropelka". To wielka zagadka natury – chociaż nie ma nóg, ust, żołądka i oczu potrafi się poruszać oraz odnajdywać i trawić pokarm.

Właściwości tego niesamowitego stworzenia robią ogromne wrażenie, a do tych wyżej wymienionych trzeba dołączyć jeszcze ogromną zdolność samoleczenia – przecięty na pól Blob regeneruje się w dwie minuty – oraz niezwykłe predyspozycje do uczenia się.

Tajemnica natury

- Blob jest stworzeniem, które można określić tajemnicą natury – powiedział Bruno David, dyrektor Paryskiego Muzeum Historii Naturalnej, które jest właścicielem paryskiego ogrodu zoologicznego. – Jest dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ pomimo braku mózgu potrafi się uczyć. W przypadku spotkania dwóch Blobów, jeden jest w stanie przekazać swoją wiedzę drugiemu.

Naukowcy na razie nie potrafią przyporządkować Bloba do żadnego ze znanych gatunków. Na ten moment wiedzą, że "to na pewno nie roślina", ale nie potrafią określić czy to zwierzę, czy grzyb.

Stworzenie jest badane przez naukowców już od dawna, ale dzięki prezentacji w paryskim ZOO, na Bloba spłynęła nagła "sława". Jego imię wzięło się z horroru klasy B, w którym występował Steve McQueen. W filmie tym istota z kosmosu o nazwie Blob zjada wszystko, co spotka na swojej drodze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)