SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [17.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [17.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [17.07.2019]
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
17.07.2019 21:38

Popularna aplikacja może być wykorzystywana przez rosyjskie służby, Mapy Google z nową funkcją, zapowiedź Xiaomi Mi A3 czy nowy projekt Elona Muska. 17 lipca w świecie technologii działo się dużo ciekawego.

Internet zalały zdjęcia z aplikacji FaceApp - a konkretnie efektu "postarzania". Wystarczy wrzucić zdjęcie twarzy, by zobaczyć, jak będzie się wyglądać na starość. Aplikacja całkiem skutecznie przewiduje przyszłość, o czym przekonaliśmy się wrzucając zdjęcia gwiazd sprzed lat. W porównaniu aplikacja wypadła nieźle.

FaceApp. Aplikacja może być wykorzystywana przez rosyjskie służby

Problem w tym, że aplikacja dająca dużo radości może być prezentem dla rosyjskich służb. - Zdjęcia pozyskiwane przez aplikację to bezcenne źródło danych - mówi WP Tech Piotr Maciążek z portalu osluzbach.pl. - Są one analizowane przez algorytmy i pozwalają udoskonalać systemy identyfikacji twarzy bez względu na zarost, blizny czy proces starzenia - dodał.

Mapy Google pokażą, gdzie wypożyczyć rower miejski

Mapy Google z nową, bardzo przydatną funkcją. Pokazują, gdzie można wypożyczyć rower. Niestety, jak na razie funkcja działa wyłącznie w Warszawie. Aby sprawdzić jak system działa wystarczy wpisać w wyszukiwarce w Mapach na smartfonie słowo Veturilo, czyli nazwę warszawskiego systemu wypożyczalni miejskich.

Xiaomi Mi A3 oficjalnie. Nie jest tak dobry, jak mógł być, ale będzie za to tani

Firma Xiaomi oficjalnie zaprezentowała model Mi A3, który działa na systemie Android One. Zaletą smartfonu ma być stosunkowo niska cena. Droższy model w Europie wyceniono na ok. 1190 zł, zaś tańszy - 1060 zł.

Elon Musk stworzy człowieka-cyborga

Pierwsza konferencja startupu Neuralink przykuła uwagę całego świata. W jej trakcie Elon Musk opowiedział o postępach prac nad interfejsem mózg-komputer. Jego zdaniem wszczepienie chipów do ludzkich mózgów pomoże w leczeniu licznych schorzeń i przyczyni się do rozwoju naszej inteligencji. Ostateczna wersja technologii stworzonej przez Neuralink pozwoli na połączenie mózgu z komputerem, dzięki czemu zwiększy się inteligencja człowieka. Póki co trwały testy na zwierzętach.

PKP Intercity: WiFi w pendolino sukcesem

PKP Intercity ujawniło statystyki związane z korzystaniem z sieci WiFi w pociągach pendolino. W samym tylko czerwcu bezprzewodowej sieci używało 2500 osób dziennie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)