SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.03.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [17.03.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Oskar Ziomek

17.03.2020 23:34, aktual.: 18.03.2020 22:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowa dostawa z Allegro, nadchodzący wyższy limit płatności zbliżeniowych bez PIN-u, lekkomyślne wyzwanie związane z koronawirusem i okazja do zawieszenia biletu na komunikację miejską w Warszawie. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Allegro wychodzi naprzeciw potrzebom kupującym w dobie koronawirusa i udostępnia każdemu za darmo pakiet Allegro Smart na miesiąc. Chodzi o możliwość korzystania z darmowej dostawy na zakupy powyżej 40 złotych w przypadku sklepów, które uczestniczą w tym programie.

Płatności bez PIN-u do 100 złotych

Już w ten weekend właściciele kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez podawania PIN-u za zakupy do 100 złotych. To dwukrotne zwiększenie limitu, nad którym prace toczyły się od dawna. Zagrożenie koronawirusem i chęć zadbania o higienę klientów z pewnością miały wpływ na przyspieszenie decyzji.

"Coronavirus challenge" w mediach społecznościowych

Temat koronawirusa okazał się wspaniałą okazją dla lekkomyślnej influencerki, która rzekomo tylko w ramach prowokacji, nagrała kontrowersyjny film, na którym liże deskę w toalecie w samolocie. Jeśli samo zdarzenie nie jest wystarczająco odstraszające, z pewnością będzie nim fakt, iż film udostępniono na TikToku, czyli w serwisie, z którego korzystają głównie dzieci i młodzież.

Zawieś bilet przez internet i trać jego ważności

Dobre wieści dla wszystkich osób podróżujących komunikacją miejską w Warszawie. W ramach akcji specjalnej udostępniono możliwość zawieszenia przez internet swojego długoterminowego biletu. Wystarczy wysłać wiadomość e-mail pod wskazany adres, aby bilet został dezaktywowany. Niewykorzystane środki będzie można w przyszłości przywrócić i wykorzystać go do końca.

Aby wiedzieć więcej, zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)