Trwa ładowanie...

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.09.2020]

COVID-19 stanie się sezonowym wirusem, jeśli spełniony zostanie jeden warunek. Na Wenus możemy znaleźć odpowiedź na najstarsze pytania ludzkości. Wojsko Polskie otrzyma nowy sprzęt. Ogromny kawałek największego lodowca Grenlandii oddzielił się od niego i wpadł do morza.

Share
Wenus na zdjęciu NASA
Wenus na zdjęciu NASAŹródło: NASA
d3lgldy

Najnowsze badania wskazują, że COVID-19, wywoływany przez wirusa SARS-CoV-2, najprawdopodobniej dołączy do sezonowych chorób w państwach o klimacie umiarkowanym. Zanim to się stanie, musi zostać spełniony jeden istotny warunek. Jaki? Przeczytajcie o tym tutaj. 

Najstarsze pytania ludzkości

Skąd się wzieliśmy i czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Te dwie kwestie trapią ludzkość, odkąd ta zaczęła zadawać pytania i patrzeć w gwiazdy. Odkrycie na Wenus potencjalnych śladów życia może pomóc odpowiedzieć na te pytania. W jaki sposób? Dowiedzcie się tutaj.

d3lgldy

Tysiące sztuk amunicji

W poniedziałek 14 września w Warszawie podpisano umowy na nowy sprzęt i amunicję dla Wojska Polskiego pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a spółkami polskiego przemysłu obronnego.

Apel 11 tys. naukowców. "Mamy moralny obowiązek"

– Do Wojska Polskiego trafi amunicja przeznaczona do armat, armatohaubic i do haubic – stwierdził minister Mariusz Błaszczak.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o samym sprzęcie i kosztach zakupu, to zrobisz to tutaj. 

d3lgldy

Oddzielił się i wpadł do morza

Ogromny kawałek lodowca o powierzchni 113 kilometrów kwadratowych oderwał się od lodowca Nioghalvfjerdsfjorden w północno-wschodniej Grenlandii. O tym, jakie były przyczyny tego zdarzenia, dowiesz się w tym miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lgldy

Podziel się opinią

Share
d3lgldy
d3lgldy
Więcej tematów