SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.09.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.09.2020 r.]
Źródło zdjęć: © South Korean Military Channel, YouTube

10.09.2020 23:59, aktual.: 01.03.2022 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pokaz nowych potencjalnych czołgów dla Polski, plany wybudowania kontrowersyjnego radaru w woj. podkarpackim, doniesienia o szkodliwości paracetamolu i testy nowego standardu telewizji naziemnej. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Polska wersja K2 Black Panther. Może wzmocnić naszą armię

W trakcie targów zbrojeniowych w Kielcach zaprezentowano czołg K2PL. Za konstrukcję odpowiada koreański koncern Hyundai Rotem, który zaprojektował go w ramach programu modernizacji polskiej armii, "Wilk".

Aerostat w woj. podkarpackim budzi kontrowersje

W gminie Ulanów w województwie podkarpackim miałby zostać oddany do użytku tzw. aerostat. Jest to latający pojazd wyposażony w radar. Wojsko planuje zakupić 14 hektarów ziemi pod jego użytek. Budzi to zastrzeżenia lokalnych mieszkańców. To nie jedyny znak zapytania - aerostaty borykają się także z problemami technicznymi, a w roku 2015 doszło do poważnego wypadku z udziałem jednego z nich.

Najnowsze badania poddają w wątpliwość paracetamol

Acetaminofen, czyli główny składnik paracetamolu, spotkał się teraz z krytyką ze strony naukowców. Najnowsze badanie specjalistów z amerykańskiego Ohio State University wykazało, że paracetamol obniża poziom empatii oraz wrażliwości na ranienie uczuć innych i funkcje poznawcze. Co więcej, negatywnie wpływa również na zdolność oceny ryzyka.

Trwają testy nowego standardu telewizji naziemnej DVB-T2

Telewizja Polska rozpoczęła testy nowego standardu transmisji DVB-T2. Docelowo wejdzie on w życie w 2022 roku. Ma oferować lepszą niż dotychczas jakość. Powstała także mapa zasięgu miejscowości, w których można nową technologię przestestować.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)