SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [08.09.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [08.09.2019r.]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

08.09.2019 22:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyjątkowe zdjęcia Ziemi z orbity, dwie asteroidy, ważna aktualizacja Windows 10 i tajemnicza zapowiedź Xiaomi. Oto, co działo się dziś w świecie technologii i nauki.

Aby zrobić dobre zdjęcie Ziemi z orbity, nie trzeba korzystać z drogich aparatów fotograficznych testowanych pod kątem wykorzystania poza naszą planetą. Dowodem jest najnowszy film i zdjęcia Włoch i Korsyki, które wykonano tanią kamerą dostępną w zasadzie dla każdego.

Dwie asteroidy

Dzisiejsze aktualności zdominowały dwie wiadomości związane z asteroidami. Jedna z nich, asteroida GT3 2019, to obiekt wielkości Empire State Building, który niedawno minął Ziemię z prędkością około 50 tys. kilometrów na godzinę. Gdyby w nią uderzył, stworzyłby ogromny krater.

Asteroida 2000 QW7 z kolei dopiero zbliża się do Ziemi. Według szacunków może mieć średnicę nawet ponad pół kilometra.

Windows 10 przyspieszy

Dobre wieści dla użytkowników Windows 10. Microsoft potwierdził problem z ostatnią aktualizacją systemu i przygotowuje już kolejne poprawki, dzięki którym komputery ponownie przyspieszą. Obecnie kłopotliwe działanie wyszukiwarki sprawia, że procesor jest nienaturalnie obciążony, przez co system wydaje się reagować wolniej na wszystkie polecenia użytkownika.

Xiaomi zapowiada nowy produkt

Firma Xiaomi chce zaskoczyć wszystkich nową technologią szybkiego, bezprzewodowego ładowania smartfonów, która ma być "na miarę ery 5G". Według doniesień, proponowane szybkie ładowanie będzie mogło się odbywać z mocą nawet 30 W. Prezentację zaplanowano na jutro, więc na rozwianie wątpliwości nie trzeba będzie długo czekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)