SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [07.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [07.05.2020]
Źródło zdjęć: © Pixabay

07.05.2020 23:20

Sanepid ostrzega przed sezonem na kleszcze. Coraz realniejsze zagrożenie klimatyczne. Mutacja koronawirusa SARS-CoV-2. Polak wykrył poważną lukę zabezpieczeń w smartfonach. Prezentacja gier nowej generacji na konsolę Xbox Series X. Oto SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o tym, że kleszcze się już uaktywniły. Zaleca się zastosowanie środków ostrożności przy spacerach do lasu. Sanepid informuje o tym, gdzie najczęściej się pojawiają i zachęca do zaszczepienia się przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgowemu.

Kryzys klimatyczny się pogłębia

Badacze przewidują, że w ciągu najbliższych 50 lat zmiany będą postępować znacznie szybciej niż w ciągu ostatnich 6000 lat. Praktycznie połowa ludzkości, czyli 3,5 mld, będzie musiała dopasować się do nowych zmian. Jest to coraz bardziej realny problem, któremu musimy stawić czoła w tych niełatwych z wielu innych względów czasach.

Widzieliśmy pierwsze gry na nową generację konsol

Xbox Series X oprócz grafiki w 4K, potrafi zapewnić płynność animacji nawet w 120 klatkach na sekundę. Microsoft pokazał wiele nowych gier, które ukażą się na start nadchodzącej konsoli. Były dwa polskie akcenty, "The Medium" oraz "Scorn" - pierwszy z tych horrorów nawiązuje do serii "Silent Hill", a drugi do przerażających obrazów H.R. Gigera i Beksińskiego. Nie zabrakło szlagierów w postaci "Assassin's Creed: Valhalla" czy "Dirt 5".

Możliwa mutacja wirusa SARS-CoV-2

Badacze z USA z Los Alamos National Laboratory uważają, że koronawirus mógł zmutować. Przestudiowali tysiące genomów SARS-CoV-2 i doszli do takich właśnie wniosków. Może to utrudnić opracowanie skutecznej szczepionki.

Zdjęcia z kosmosu pokazują jak opustoszał świat

Pojawiły się nowe zdjęcia satelitarne ICEYE. Dzięki nim możemy łatwiej zrozumieć skalę zmian, jakie zaszły na Ziemi przez pandemię koronawirusa. Można zobaczyć na nich między innymi takie niecodzienne widoki, jak pusty Disneyland.

Polak wykrył groźną lukę w smartfonach

Smartfony marki Samsung były podatne na atak poprzez MMS-y. Lukę wykrył polski specjalista od zabezpieczeń. Tutaj radzimy jak uniknąć takiego niepożądanego ataku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)