SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [04.10.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [04.10.2019r.]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

04.10.2019 23:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trojan Emotet w skrzynkach e-mail, nowy sposób rozpoznawania nowotworów, nietypowe uderzenie w Ziemię w Chile, ważna aktualizacja Windows 10 i wyczekiwana wiadomość dla fanów Red Dead Redemption 2. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Do skrzynek e-mail Polaków trafiają zainfekowane załączniki. Zagrożeniem jest trojan Emotet, który wykorzystuje makra programu Microsoft Word. Na dobrychprogramach możecie przeczytać, jak badaliśmy sposób działania Emoteta i jak się przed nim bronić.

Nowy sposób rozpoznawania nowotworów

Naukowcy przeprowadzili badania, dzięki którym lekarze będą mogli dużo łatwiej diagnozować nowotwory. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli wykryć 20 rodzajów choroby. Nowe podejście polega na wykrywaniu grup metylowych, które można "doczepić" do DNA.

Nietypowe uderzenie w Chile

W Chile coś uderzyło w Ziemię. Co ciekawe, nie do końca wiadomo, co to było. Naukowcy sprawdzają całe zajście. W wielu miejscach pojawiły się pożary, ale najprawdopodobniej nie spowodowały ich meteoryty.

Windows 10 bez problemów z drukowaniem

Użytkownicy Windows 10 mogą znów z powodzeniem drukować dokumenty. Microsoft wydał aktualizację, która rozwiązała problem z usługą bufora wydruku. W jej wyniku drukowania nie dało się dokończyć, a dodatkowo mogły się pojawiać komunikaty o błędach RPC. Aktualizacja jest dostępna z poziomu Windows Update.

Red Dead Redemption 2 trafi na PC

Świetne wieści dla graczy, którzy są fanami serii Red Dead Redemption. Już 5 listopada RDR 2 trafi na komputery. Co ciekawe, przedsprzedaż rusza już 9 października. Aby zamówić grę należy zajrzeć do aplikacji Rockstar Games Launcher.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)