SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.08.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.08.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.08.2020]
Źródło zdjęć: © Virgin Galactic
Arkadiusz Stando
03.08.2020 22:21

Rośnie napięcie, ale rosną też kontrowersje w sprawie amerykańskiej blokady na aplikację TikTok. Elon Musk twierdzi, że piramidy w Egipcie wybudowali kosmici. Natomiast kosmiczne przedsiębiorstwo Virgin Galactic schodzi na Ziemię i szykuje rewolucję w transporcie lotniczym.

Cały świat obserwuje poczynania rządu Stanów Zjednoczonych i Donalda Trumpa w sprawie TikToka. To aplikacja, z która każdego miesiąca przyciąga 800 milionów aktywnych użytkowników. Czym zawiniła? Należy do chińskiego koncernu, a eksperci ds. cyberbezpieczeństwa widzą w niej wiele nieprawidłowości.

Z tego względu na początku lipca sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo zapowiedział, że TikTok zostanie zablokowany. Donald Trump przyznaje, że jest gotowy podpisać odpowiednie dokumenty w każdej chwili. Ale w całej historii znalazło się też amerykańskie przedsiębiorstwo, które chętnie wykupi część TikToka. To oczywiście Microsoft, który widzi w aplikacji ogromny potencjał na zysk.

Elon Musk stwierdził, że piramidy zbudowali kosmici, nie egipcjanie

Elon Musk słynie z wypisywania bzdur na Twitterze i niekoniecznie zawsze robi to dla żartu. Tym razem wydaje się, że "łyknął" starą i bardzo absurdalną teorię spiskową. W jednym z wpisów na Twitterze mówi, że to oczywiste, że piramidy zbudowali kosmici. Z pewnością nie spodziewał się takiej odpowiedzi na tego tweeta, jaką uzyskał.

Egipska minister spraw zagranicznych Rania al-Mashat odpowiedziała mu na Twitterze. Na początku przyznaje, że śledzi i bardzo podziwia wszystko, co robi Musk. Jednocześnie zaprosiła go do wizyty w Egipcie i doczytania, w jaki sposób faktycznie zbudowano piramidy.

Virgin Galactic pokazuje naddźwiękowy odrzutowiec

Virgin Galactic pokazuje przyszłość, czyli odrzutowiec, który trzykrotnie przekroczy barierę dźwięku. Będzie to samolot pasażerski, chociaż wiele osób nie pomieści. Zależnie od układu kabiny, będzie mogło nim latać od 9 do 19 osób. Samolot ma przekraczać prędkość Mach 3, czyli ponad ponad kilometr na sekundę (3704,4 km/h).

Projekt naddźwiękowego odrzutowca przeszedł przegląd koncepcji misji, co oznacza, że "może spełnić wysokie wymagania i cele misji". W związku z tym, Virgin Galactic przedstawiło pierwsze rendery, przedstawiające potencjalny wygląd samolotu. Ogłoszono również kolejną współpracę, tym razem z firmą Rolls-Royce. Jej eksperci mają zająć się opracowaniem napędu dla samolotu. Obie firmy podpisały niewiążący protokół ustaleń (MOU) dotyczący tego przedsięwzięcia.

Windows 10 - pierwsze opcjonalne łatki, które naprawiły kilka błędów.

Microsoft udostępnił pod koniec lipca nowy pakiet aktualizacji KB4568831. Większość użytkowników powinna móc już go pobrać i zainstalować. Jest to całkowicie opcjonalna aktualizacja, a więc Windows sam za was tego nie zrobi. Pakiet można pobrać w sekcji Windows Update. Jak to zrobić? Zajrzyj tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)