SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [01.09.2020]

Szczepionka na koronawirusa może zostać zatwierdzona przez FDA przed końcem testów
Szczepionka na koronawirusa może zostać zatwierdzona przez FDA przed końcem testów
Źródło zdjęć: © Pixabay

02.09.2020 05:02, aktual.: 01.03.2022 13:46

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków może zatwierdzić szczepionkę na koronawirusa przed końcem testów. Naukowcy przypuszczają, że Słońce mogło mieć bliźniaka. Nieudany start szpiegowskiego satelity w USA.

Szef amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) stwierdził, że szczepionki na COVID-19 mogą ze względu na pilną potrzebę zostać udostępnione przed ukończeniem rygorystycznych badań klinicznych. Jednak przed taką decyzją ostrzegają przedstawiciele służby zdrowia. Więcej przeczytasz tutaj. 

Słońce mogło mieć bliźniaka

Badacze z Uniwersytetu Harvarda uważają, że Słońce ok. 4,5 mld lat temu mogło być jedną z gwiazd podwójnych. To znaczy, że w Układzie Słonecznym krążyły wtedy dwie gwiazdy, a nie jedna. Jeśli ta hipoteza jest prawdziwa, to wyjaśniałoby to istnienie Planety 9 – jednej z największych tajemnic Układu Słonecznego. Więcej tutaj

Nieudany start szpiegowskiego satelity

Wystrzelenie satelity szpiegowskiego NROL-44 na zlecenie Narodowego Biura Rekonesansu USA nie powiodło się po raz kolejny. Start rakiety Delta 4 Heavy z Space Launch Complex-37 w Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie został przerwany trzy sekundy przed wystrzeleniem. O przyczynach tego zdarzenia dowiesz się tutaj. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)