SkróTech, czyli najważniejsze wiadomości dnia [02.12.2019]

SkróTech, czyli najważniejsze wiadomości dnia [02.12.2019]
Źródło zdjęć: © phonearena
Bolesław Breczko

02.12.2019 22:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone 12 wróci do korzeni, Windows znów najbardziej zagrożonym systemem, Microsoft chce walczyć z Sony, a "Cyberpunk 2077" jest coraz grubszy. Oto najważniejsze wiadomości dnia w technologii [02.12.2019].

iPhone 12. Podsumowanie przecieków

Według najnowszych donosów przyszłoroczny iPhone 12 może wyglądem nawiązywać do modeli z 4. i 5. serii, które charakteryzowały się bardziej ostrymi kątami i płaskimi powierzchniami. Podobny ruch Apple uczynił z najnowszymi iPadami. Więcej o plotkach na temat iPhone'a 12 przeczytasz na Komórkomanii.

Panasonic wycofuje się z kluczowego rynku

Firma Panasonic opuszcza rynek, na którym znajdowała się od 1952 roku, czyli rynek układów scalonych. Chodzi tutaj o układy scalone, które były elementem matryc światłoczułych wykorzystywanych w aparatach fotograficznych. Nieoficjalna informacja mówi, że Panasonic sprzedał spółkę-córkę TowerJazz Panasonic Semiconductor. Oznacza, to że w przyszłości Panasonic będzie musiał korzystać z matryc konkurencji w swoich aparatach, np z matryc Sony, które posiada 50 proc. rynku.

Rotacja na podium najczęściej atakowanych systemów operacyjnych. Windows odzyskał złoto

Jeszcze niedawno system operacyjny Android był najczęściej atakowanym systemem na świecie. Ostatni rok przyniósł jednak zmiany. Na pierwsze miejsce wskoczył ponownie Windows, a Android spadł na trzecie. Nowym zawodnikiem na drugim miejscu jest Chrome OS, czyli system operacyjny Google na tablety i laptopy.

Ambitny plan Microsoftu na walkę z Sony PlayStation

Wraz z odsłoną nowej konsoli Microsoftu Xbox Scarlett firma chce mocno powalczyć o graczy. W tym celu Microsoft chce wydawać nowy tytuł AAA co 3-4 miesiące.

Cyberpunk 2077 będzie zarazem mniejszy i większy od Wiedźmina 3

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że mapa gry w "Cyberpunku 2077" będzie znacznie mniejsza od tej z "Wiedźmina 3". Nie oznacza to jednak, że nowa gra CD Projektu Red będzie uboższa. "Cyberpunk 2077" ma być "gęstszy", a teraz dochodzi informacja, że będzie miał też niezwykle bogatą fabułę. Dialogi w nowej produkcji polskiego studia zajmują podobno dwa opasłe tomy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także