Skazany za przestępstwa komputerowe niezwykle pożądanym pracownikiem

Skazany za przestępstwa komputerowe niezwykle pożądanym pracownikiem

Skazany za przestępstwa komputerowe niezwykle pożądanym pracownikiem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
27.02.2009 18:00, aktualizacja: 02.03.2009 12:04

Rumuński przestępca komputerowy, Gabriel Bogdan Ionescu, stał się sławny gdy udało mu się przechytrzyć system zabezpieczeń włoskiego banku ( Poste Italiane ) i wykraść z niego pieniądze. Niedługi czas potem złodzieja złapano i osadzono w więzieniu. Jednak pomimo tego, skazanym interesuje się kilka firm zajmujących się bezpieczeństwem systemów informatycznych.

Rumuński przestępca komputerowy, Gabriel Bogdan Ionescu, stał się sławny gdy udało mu się przechytrzyć system zabezpieczeń włoskiego banku (Poste Italiane) i wykraść z niego pieniądze. Niedługi czas potem złodzieja złapano i osadzono w więzieniu. Jednak pomimo tego, skazanym interesuje się kilka firm zajmujących się bezpieczeństwem systemów informatycznych.

Gabriel Bogdan Ionescu został skazany jakiś czas temu na trzy lata i jeden miesiąc pozbawienia wolności. Swój wyrok mężczyzna odsiaduje w więzieniu Bassone di Como. Powodem osadzenia młodego, 22-letniego, Rumuna było przechytrzenie systemu zabezpieczeń banku Poste Italiane i kradzież pieniędzy.

Jednak pomimo wyroku, Ionescu stał się niesłychanie sławny. Podziw mężczyzna ten wzbudził między innymi na swojej byłej uczelni, Politechnice Mediolańskiej. Warto dodać, że Rumun z wyróżnieniem ukończył tam inżynierię. Ponadto, skazany wzbudził duże zainteresowanie wśród wielu firm zajmujących się tworzeniem komputerowych systemów zabezpieczeń. Przedsiębiorstwa te już teraz składają mu propozycje pracy.

I choć włoska opinia publiczna oraz media odnoszą się raczej niechętnie do możliwości zatrudnienia Ionescu na stanowisku osoby, która teraz miałaby niejako czuwać nad ich bezpieczeństwem, to wygląda na to że popełnienie przestępstwa było najlepszym ruchem podjętym w kierunku rozwoju własnej osoby jaki młody Rumun mógł kiedykolwiek zrobić.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)