Skanery ciała również na dworcach kolejowych?

Skanery ciała również na dworcach kolejowych?

Skanery ciała również na dworcach kolejowych?
Źródło zdjęć: © TSA
15.06.2010 11:46

We Włoszech skanery ciała mogą zostać wkrótce zainstalowane także na stacjach kolejowych - powiedział w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni. Wkrótce zakończy się eksperymentalna faza działania tych urządzeń na trzech włoskich lotniskach

"Kiedy w lipcu zakończy się obecna faza doświadczalna, podejmiemy decyzję. Jeśli te skanery ciała sprawdzą się, na co mam nadzieję, zainstalujemy je stopniowo na wszystkich włoskich lotniskach i we wszystkich miejscach potencjalnego ryzyka, takich, jak stacje kolejowe"- oświadczył szef MSW.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Podkreślił, że rozpoczynając eksperymenty z trzema skanerami, działającymi obecnie na lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Wenecji Włochy wyprzedziły samą Unię Europejską. "Testujemy trzy różne maszyny, by znaleźć najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną"- dodał minister Maroni.

"Osobiście jestem przekonany, że te systemy są skuteczne zarówno jako środek odstraszający, jak i jako sposób wykrywania niebezpiecznych substancji, które umykają wykrywaczom metalu"- podkreślił włoski minister podczas narady na temat międzynarodowego terroryzmu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)