Skandal na Instagramie: celował w głowę małego chłopca

Skandal na Instagramie: celował w głowę małego chłopca
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

20.02.2013 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z mediami społecznościowymi jest trochę jak z alkoholem – korzystanie z nich służy wyłącznie ludziom o odpowiednio wysokim ilorazie inteligencji. Bardzo nietypowe potwierdzenie tej teorii zafundował nam niedawno pewien izraelski żołnierz, który w przypływie głupoty wrzucił na swój Instagram zdjęcie trzymanego przez siebie na muszce, palestyńskiego dziecka...

Poziom zbydlęcenia naszego gatunku jest chwilami po prostu niesamowity. Amerykański serwis Buzzfeed opisał wczoraj obrzydliwą historię 20-letniego żołnierza izraelskich sił zbrojnych, Mora Ostrovvkiego, który udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie przedstawiające „kulisy”. jego jakże trudnej pracy. Fotografia, o której rozpisują się już dziś media na całym świecie, ukazywała bezbronnego, palestyńskiego chłopca wziętego na celownik karabinu przez izraelskiego snajpera. Snajperem tym był oczywiście sam Ostrovvki. Po gwałtownej reakcji ludu i przełożonych żołnierza, ten natychmiast usunął zdjęcie ze swego profilu, co jednak nie uchroniło go przed wylądowaniem na dwa tygodnie w wojskowym areszcie.

Na tym właściwie moglibyśmy zakończyć. Abstrahując od wszelkich upodobań politycznych i tego, po której stronie konfliktu stajemy –. myślę, że wszyscy zgadzamy się co do tego, że czyn izraelskiego żołnierza był po prostu bezwzględnie obrzydliwy. Rekrutacja w tamtejszej armii wymaga chyba głębszego zastanowienia.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)