Trwa ładowanie...
holderName

Skakun królewski - jadowity pająk polujący jak kot. Przypłynął do Polski z USA

Kiedy mieszkaniec Warszawy oddał na przegląd do warsztatu świeżo sprowadzone z USA auto, mechanicy znaleźli na desce rozdzielczej wielkiego, jadowitego pająka. Po zbadaniu okazało się, że to skakun królewski - gatunek niewystępujący w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skakun królewski - jadowity pająk polujący jak kot
Skakun królewski - jadowity pająk polujący jak kot (Materiały prasowe)
holderName

Jak podaje straż miejsca skakun królewski przypłynął do Polski statniem z USA i tak znalazł się w sprowadzonym samochodzie. Dla mechaników musiał być to niewątpliwie szok, kiedy zobaczyli dużych rozmiarów pająka spacerującego po desce rozdzielczej. Ekopatrol przewizół pająka CITES (ośrodka dla egzotycznych zwierząt odłowionych przez policję, straż miejską i służby celne), gdzie potwierdzono gatunek pająka. Pająkowi zagwarantowano opiekę w CITES.

Zobacz także: Ogromny robo-pająk w Yokohamie

Skakun królewski - występowanie

Skakun królewski (Phidippus regius) to pająk, który występuje na południowowschodnim wybrzeżu USA oraz na Karaibach. Ich ciało ma ok. 2 cm długości i są uważane przez hodowców za bardzo inteligentne. Skakun królewski należy do rodziny skakunowatych, czyli pajątków, które zammiast tkać pajęczynę, skaczą na swoje ofiary. W Polsce można znaleźć kilkadziesiąt przedstawicieli tej rodziny, a wiele skakunowatych jest hodowanych w domach. Ich zachowanie różni się od innych pająków, a sposób pojowania kojarzy się z kocim. Jest jadowity, ale nie groźny dla człowieka

holderName
holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów