Skąd biorą się pliki na kartach SD?

Skąd biorą się pliki na kartach SD?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.04.2012 12:38, aktual.: 19.04.2012 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak to jest zrobione, czyli odpowiedź na pytanie skąd biorą się pliki autoexe i dane na nowych kartach SD/microSD.

Zastanawialiście się skąd się biorą dane zapisane np. na kartach SD i microSD. Mowa tutaj o kartach, które dołączane są do komórek, aparatów czy playerów, i na których znajdują się już dane np. przykładowa piosenka lub pliki startowe ze sterownikami. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że w jakiś sposób te dane trzeba na wspomniane nośniki ponagrywać, bo żaden Kingston czy SanDisk nie będzie kopiować ich na etapie produkcji, ani też ręcznie, karta po karcie, wgrywać na nie danych.

Z pomocą przychodzą w takim wypadku urządzenia jak np. Vinpower Digital, służące do duplikacji kart SD i microSD. Na pierwszy rzut oka SD Shark wygląda trochę jak wieża hi-fi, z tym że wyposażone jest w 7,1. lub 15 gniazd SD/microSD - no i nie odtwarza muzyki.

Po umieszczeniu karty matki w odpowiednim gnieździe, i po naciśnięciu przycisku "start" duplikacja rozpoczyna się samoczynnie. Trwa w zależności od rozmiarów kopiowanych danych oraz jakości nośnika - od kilkunastu sekund do kilku minut - ze stała prędkością 3. Mb/sec. Tym sposobem przykładowe 15 kart SD po 2GB każda będzie gotowe po niecałych dwóch minutach.

Ciekawostką jest to, że nawet jeśli karta matka zawiera minimalne błędy, brak plików czy uszkodzone archiwum, to każdy z tych błędów zostanie skopiowany na pozostałe karty. Dlatego, jeśli zdarzyło wam się znaleźć jakikolwiek błąd na tego typu karcie to możecie być pewni, że wasz przypadek nie był odosobniony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)