Trwa ładowanie...
d2zf0yd

Sinice to nie jedyne zagrożenie. Bałtyk ma problem z kolejną substancją

Turyści przejmują się przede wszystkim sinicami, przez które w sezonie letnim zamykane są kąpieliska. Spacerując brzegiem Bałtyku natknąć się można na inne zanieczyszczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bałtyk: nie tylko sinice straszą wyglądem
Bałtyk: nie tylko sinice straszą wyglądem (Youtube.com)
d2zf0yd

Chodzi o parafinę. Jak informuje serwis gospodarkamorska.pl, Morze Bałtyckie wyrzuciło ponad pół tony tej substancji na obszarze od Półwyspu Helskiego do Jastrzębiej Góry. Według rzeczniczki Urzędu Morskiego w Gdyni dokładna waga to już 600 kg.

Na początku sierpnia parafina pojawiła się w okolicach Chałup. Na szczęście jest ona nieszkodliwa dla zdrowia ludzi i środowiska. Choć eksperci radzą, by nie dotykać białych grud. Wiele wskazuje na to, że pochodzą z mycia zbiorników statków.

Nie da się ukryć, że taki widok może zmartwić i zaniepokoić. Nie wygląda to dobrze:

Niestety, na sinicach i parafinie się nie kończy. Problemem polskich plaż są również śmieci pozostawiane przez turystów. Niektóre ośrodki mają oryginalne sposoby na to, jak radzić sobie z zanieczyszczeniami. W Łebie działa specjalny sprzęt kosztujący 400 tys. zł, który wciąga i zatrzymuje na sicie wszelkie niedopałki, kapsle czy papiery pozostawione w piasku.

d2zf0yd

Zobacz też: Tajemniczy kot-lis może być zupełnie nowym gatunkiem

d2zf0yd

Podziel się opinią

Share

d2zf0yd

d2zf0yd
Więcej tematów