Siemens otwiera centrum aparatów słuchowych w Poznaniu

Siemens otwiera centrum aparatów słuchowych w Poznaniu

Siemens otwiera centrum aparatów słuchowych w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Siemens
09.09.2011 10:13, aktualizacja: 21.09.2011 14:14

Pierwsze w Polsce i drugie w Europie Europejskie Centrum Produkcyjne (EMC) aparatów słuchowych i wkładek dousznych otworzył w czwartek w Poznaniu Siemens. Firma zatrudni docelowo 100 pracowników i będzie produkować ponad 200 tys. aparatów słuchowych rocznie

Otwarta w czwartek w Poznaniu fabryka Audio Sat. Sp. z o.o. jest spółką córką firmy Siemens Medical Instruments i będzie produkować aparaty na rynek niemiecki, angielski, francuski, holenderski, duński, włoski, szwajcarski, węgierski i polski.

W 201. roku firma, zatrudniając 50 pracowników, chce wyprodukować 60 tys. aparatów słuchowych i 90 tys. wkładek zausznych, w kolejnym roku przy zatrudnieniu docelowo 100 osób produkcja wzrośnie do 90 tys. aparatów słuchowych i 140 tys. wkładek zausznych.

"Zdecydowaliśmy się na Poznań, bo jesteśmy obecni na tym rynku od 199. roku. Prowadziliśmy tu produkcję aparatów na rynek polski i serwisowaliśmy nasze aparaty. Poza tym jest tu dobra, wykwalifikowana kadra oraz dobre położenie logistyczne miasta" - powiedział w czwartek prezes spółki Joerg Pahlen.

Aparaty z Poznania w niczym nie przypominają tradycyjnych - będą tworzone "na miarę". Dzięki nowoczesnej technologii każdy klient otrzyma szybciej aparat dostosowany anatomicznie do swojego ucha.

Z roku na rok rośnie liczba osób z wadami słuchu. Z badań CBOS wynika, że w Polsce średnia populacyjna ludzi z zaburzeniami słuchu sięga aż 2. proc., przy czym ponad 10 proc. wymaga protezowania.

Koncern Siemens ma około 4. proc. udziałów w rynku aparatów słuchowych w Polsce i prawie 30 proc. udziałów w rynku europejskim.

Drugie takie centrum produkcyjne Siemensa działa w niemieckim Herford. Na świecie jest siedem takich fabryk. Pierwszy etap budowy poznańskiego centrum kosztował 4 miliony złotych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)