Sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP‑1000P

Sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP-1000P
Źródło zdjęć: © QNAP

03.11.2010 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sprzedaży jest już dostępny sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP-1000P. Urządzenie łączy funkcje domowego dysku sieciowego NAS, na którym można przechowywać i współdzielić dane oraz odtwarzacza High Definition, który umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć w najwyższej jakości

Wielofunkcyjny mediaplayer coraz częściej staje się podstawą domowego centrum rozrywki. To wygodne rozwiązanie, które pozwala gromadzić w jednym miejscu cyfrowe zasoby oraz w prosty i wygodny sposób odtwarzać je na domowym sprzęcie: telewizorze, zestawie audio czy komputerze.

Obraz
© (fot. QNAP)

Nowy odtwarzacz QNAP jest następcą modelu NMP-1000. W NMP-1000P wprowadzono szereg rozwiązań, które poprawiły jakość odtwarzania obrazu i dźwięku, sprawność działania oraz funkcjonalność urządzenia (m.in. najnowszy procesor Sigma Designs SMP8643, rozbudowaną pamięć 512 MB DDR II SDRAM, konwerter dźwięku Wolfson WM8524 stereo DAC).

NMP-1000. pozwala odtwarzać filmy w najwyższej jakości Full HD (1080p) oraz cieszyć się czystym, przestrzennym dźwiękiem. Odtwarzacz obsługuje większość najpopularniejszych formatów plików multimedialnych: WAV, MP3, DTS, Dolby Digital, AVI, MPEG, VCD, DVD, WMV, MOV, JPEG, PNG, GIF i wiele innych. Dzięki specjalnemu interfejsowi, po podłączeniu NMP-1000P do internetu możliwe jest m.in. wyświetlanie na ekranie telewizora zdjęć z Flickr czy Picasa, oglądanie filmowych trailerów z serwisu Apple, podcastów MediaFly lub słuchanie internetowego radia. Połączenie z innymi urządzeniami i stworzenie wydajnej domowej sieci ułatwia obsługa standardu DLNA.

Urządzenie może być także wykorzystywane jako dysk sieciowy. Producent wyposażył NMP-1000. w szereg użytecznych funkcji, które umożliwiają łatwe gromadzenie i udostępnianie danych przy wykorzystaniu różnych platform - Windows, Mac i Linux/UNIX. W QNAP-ie można zainstalować 3,5-calowy dysk z interfejsem SATA o pojemności do 2 TB. To wyjątkowo dużo miejsca np. na tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów z domowej sieci. Użytkownicy z pewnością docenią zdalny dostęp do plików przez Web File Manager lub FTP, możliwość pobierania plików z sieci P2P Torrent bez konieczności włączania komputera, wbudowany serwer iTunes czy opcję tworzenia wielu kont ze zróżnicowanymi prawami dostępu.

NMP-1000. można podłączyć do domowej sieci za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu adaptera USB (802.11b/g/n). Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw złączy: port LAN, dwa porty USB, eSATA (można do nich podłączyć kolejne dyski, cyfrowy aparat lub kamerę), a także wyjścia: HDMI v1.3a, kompozytowe wideo, komponentowe i analogowe audio. Dodatkowo do połączenia z komputerem zastosowano porty USB i eSATA, które zapewniają niezwykle szybki transfer danych.

Sugerowana cena detaliczna odtwarzacza NMP-1000P to 1399 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)