Sieciowy, bezprzewodowy odtwarzacz multimediów z dyskiem 500GB

Sieciowy, bezprzewodowy odtwarzacz multimediów z dyskiem 500GB

06.05.2009 15:08, aktual.: 06.05.2009 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netgear wprowadził na rynek zaawansowany i wszechstronny cyfrowy odtwarzacz mediów Digital Entertainer Elite (EVA9150), umożliwiający przesyłanie strumieniowo mediów cyfrowych za pomocą sieci komputerowych do domowych systemów audio i wideo High Definition.

Urządzenie zawiera dysk twardy o pojemności 500GB, który w przyszłości może być w prosty sposób zamieniony przez użytkownika na większy. Czyni to z Digital Entertainer Elite wideo jukebox o największej pojemności na rynku. Użytkownicy mogą odtwarzać cyfrowe pliki wideo jakości Blu-Ray 1080p, zdjęcia wysokiej rozdzielczości, utwory w formacie MP3 i nagrane na komputer programy TV. Mogą się również cieszyć plikami z Internetu, jak np. klipami z YouTube, internetowym radio, plikami z Flickr, feedami RSS czy wreszcie wideo z popularnych portali.

Obraz
© (fot. Netgear)

Brian Tong, redaktor CNET, podczas Consumer Electronics Show (CES) nazwał Digital Entertainer Elite "naprawdę unikalnym urządzeniem", zwracając uwagę na ogromną pojemność dysku twardego - 50. GB i możliwość łączności bezprzewodowej w standardzie N (802.11n). Tong podkreślił również, że Digital Entertainer Elite jest urządzeniem najbardziej zgodnym ze wszystkimi formatami mediów cyfrowych i ma największe możliwości ze wszystkich odtwarzaczy typu set-top box.
„Liczba mediów cyfrowych wrasta, dlatego potrzebne są urządzenia domowej rozrywki, które mogłyby odtwarzać je na odbiornikach TV High Definition"- powiedział David Henry, dyrektor ds. produktów konsumenckich w firmie NETGEAR. "Ludzie nie chcą korzystać jedynie z komputerów PC, by móc odtwarzać wideo z YouTube, zdjęcia z portali typu Flickr czy wideoHD przechowywane na komputerach czy dyskach twardych. Digital Entertainer Elite firmy NETGEAR to najnowsze i najbardziej zaawansowane urządzenie do rozrywki cyfrowej z łącznością z Internetem, zapewniające użytkownikom odtwarzanie cyfrowych treści na odbiornikach HDTV pozostając w komfortowych warunkach salonu."

„W przypadku przesyłania strumieni wideo wysokiej rozdzielczości kluczowym elementem jest wysokiej wydajności łącze pomiędzy odtwarzaczem mediów i telewizorem. Dlatego NETGEAR oferuje szeroki wachlarz produktów sieciowych uzupełniających Digital Entertainer Elite, jak np. routery standardu 802.11. RangeMax, produkty serii Powerline czy zestawy MoCA oraz masowe pamięci sieciowe ReadyNAS" - dodał Henry.

Digital Entertainer Elite jest urządzeniem wszechstronnym, współpracującym zarówno z komputerami z systemami Windows®, Mac®. jak i Linux oraz pamięciami NAS. Dwa porty USB, w które wyposażona jest EVA9150 umożliwiają dostęp do materiałów przechowywanych na pamięciach flash, cyfrowych aparatach, odtwarzaczach iPod lub innych. Digital Entertainer Elite, w przeciwieństwie do innych urządzeń, nie wymaga uruchomienia na różnych urządzeniach serwera UPNP. Wyszukiwanie i indeksowanie odbywa się na urządzeniu Digital Entertainer Elite umożliwiając użytkownikom przeglądanie zawartości wielu rożnych komputerów PC w tym samym czasie. EVA9150 automatycznie odnajduje wszystkie cyfrowe media w domowej sieci i organizuje je w łatwo dostępne biblioteki. Urządzenie odtwarza wiele cyfrowych formatów i kodeków.

Digital Entertainer Elite wykorzystuje wyjątkową technologię Push ‘N’. Connect firmy NETGEAR w celu łatwego łączenia się z sieciami bezprzewodowymi i zapamiętywania lub wprowadzania haseł. W urządzeniu zaimplementowano także funkcje ochrony środowiska w postaci energooszczędnych zasilaczy oraz tryb automatycznego przechodzenia w stan czuwania, w którym urządzenie pobiera 0,01 W energii.
Urządzenia NETGEAR Digital Entertainer Elite mogą ze sobą współpracować. Tryb “Follow Me”. umożliwia zatrzymanie odtwarzania wideo w jednym miejscu i kontynuowanie z innego odtwarzacza, w innym pokoju. W trybie “Party Mode” urządzenia mogą synchronizować odtwarzanie muzyki w całym domu.

NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) dostępny jest w Polsce i na świecie w cenie rekomendowanej dla klienta końcowego 576,29 USD + VAT. Chroniony jest 2 letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)