Sharp COCOROBO - odkurzacz, który z nami porozmawia

Sharp COCOROBO - odkurzacz, który z nami porozmawia

Sharp COCOROBO - odkurzacz, który z nami porozmawia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.05.2012 14:36

Nowe urządzenie firmy Sharp nie tylko posprząta mieszkanie, ale również z nami porozmawia. COCOROBO to pierwszy autonomiczny odkurzacz skonstruowany przez firmę Sharp. Model RX-V100 potrafi mówić w kilku językach, wyposażony jest w moduł łączności Wi-Fi, 1,3 megapikselową kamerę oraz możliwość kontroli za pomocą smartfonów.

Robot rozumie 3. zwrotów w 4 językach: japońskim, chińskim, angielskim oraz kansai – południowozachodnim, zabawnym, japońskim dialekcie. Podczas sprzątania COCOROBO nie tylko będzie potrafił odpowiedzieć na wypowiadane w jego kierunku komendy. Dzięki wbudowanym światłom LED i kamerze o rozdzielczości 640x480 pikseli wreszcie będziemy mogli zobaczyć, co kryje się w niedostępnych zakamarkach naszych mieszkań. Wykonane w ten sposób zdjęcia będzie można zobaczyć na ekranie komputera, a także smartfonów opartych o systemy operacyjne iOS oraz Android. Za ich pomocą będziemy mogli również kontrolować robota a nawet zabawić się w szpiega i sprawdzić, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. COCOROBO będzie również reagował na polecania wydawane za pomocą specjalnego pilota do zdalnego sterowania robotem.

Model RX-V10. od zwykłych odkurzaczy odróżnia się również tym, że wyposażony jest w technologię firmy Sharp – Plasmacluster. Ma ona pozwolić na wyeliminowanie przykrych zapachów pochodzących z wydmuchiwanego powietrza, a także odświeżyć je uwalniając otoczenie od elektrostatyki, która wysusza skórę. Dodatkowo technologia Plasmacluster ma nawilżać powietrze.

Robot o wymiarach 34. x 346 x 96 mm posiada baterię pozwalającą na godzinę pracy, przy czym ponowne, pełne, naładowanie nie zajmie więcej niż 4 godziny. Wraz z akumulatorem urządzenie waży 3,3 kg. Model ten zadebiutuje w Japonii na początku czerwca tego roku i będzie kosztować ok. 130 tysięcy jenów japońskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)