Setki milionów USD są kradzione z kont bankowych przez internet

Setki milionów USD są kradzione z kont bankowych przez internet

Setki milionów USD są kradzione z kont bankowych przez internet
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.06.2011 09:39

Klienci banków amerykańskich są co roku okradani z setek milionów dolarów przez oszustów, którym udaje się dostać do ich kont przez internet

Klienci banków amerykańskich są co roku okradani z setek milionów dolarów przez oszustów, którym udaje się dostać do ich kont przez internet - podała we wtorek Federalna Rada Nadzoru nad Instytucjami Finansowymi (FFIEC).

"Ci oszuści są odpowiedzialni za utratę setek milionów dolarów z powodu przejęcia w internecie kontroli nad kontami lub nad nielegalnymi przelewami funduszy" - napisano w raporcie FFIEC.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

"Oszuści opracowują i wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane, skuteczne i trudne do wykrycia metody łamiące mechanizmy identyfikacji" - wyjaśniła Rada.

FFIEC zwraca szczególną uwagę na coraz bardziej wyszukane złośliwe oprogramowanie, które jest instalowane na komputerze internauty bez jego wiedzy w celu wykradzenia danych osobowych.

"Jako że praktycznie każda metoda identyfikacji może zostać złamana, instytucje finansowe nie powinny polegać tylko na jednym sposobie kontroli przy autoryzowaniu transakcji wysokiego ryzyka, ale wprowadzać warstwowe systemy bezpieczeństwa" - podkreśla FFIEC.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)