Serwisy dla dorosłych zaatakowane. Hakerzy przejęli dane z ponad 412 mln kont!

Serwisy dla dorosłych zaatakowane. Hakerzy przejęli dane z ponad 412 mln kont! 15.11.2016 10:49
Serwisy dla dorosłych zaatakowane. Hakerzy przejęli dane z ponad 412 mln kont!
Źródło zdjęć: © AdultFriendFinder/WP

Serwisy grupy Friend Finder Networks zostały zaatakowane przez hakerów. Mamy do czynienia z olbrzymim wyciekiem danych - w ręce cyberprzestępców wpadły informacje związane z kontami 412 mln użytkowników.

W sieci Friend Finder Networks znajdują się portale dla dorosłych oferujące erotyczne randki czy transmisje z seks-kamerek. Wyciek haseł czy adresów mailowych dotyczy następujących serwisów: AdultFriendFinder (339 mln wykradzionych kont), cams.com (62 mln kont), Penthouse (7 mln kont), Stripshow (1,4 mln kont) oraz iCams (1,3 mln kont). Przypomnijmy, że niechlubny rekord pod względem wykradzionych kont należy do Yahoo - cyberprzestępcy w 2014 przejęli co najmniej 500 mln kont. Friend Finder Networks wyniku nie pobiło, ale i tak mamy do czynienia z poważnym problemem.

Wyciek możliwy z powodu niestarannego zabezpieczenia serwisów. Co gorsza, w bazie Friend Finder Networks znajdowały się dane związane z użytkownikami, którzy usunęli konta z portali. Na dodatek Penthouse nie jest już serwisem należącym do Friend Finder Networks, a mimo to informacje dotyczące użytkowników zostały zachowane. To bardzo brutalna nauczka - dane raz pozostawione w bazie, najprawdopodobniej zostaną w niej na zawsze.

Jak do tej pory wykradzione dane nie trafiły na sprzedaż. To tylko pozornie dobra informacja, bo wciąż nie wiadomo, co cyberprzestępcy zrobią z tak olbrzymią bazą. Oprócz tego, że hasła mogą zostać wykorzystane do próby logowania się na inne portale (jeśli więc mieliście konto w którymś z wymienionych serwisów i korzystacie z tych samych haseł w kilku miejscach, jak najszybciej zmieńcie hasła), istnieje ryzyko szantażu. W końcu nie wszyscy chcą przyznawać się, że korzystają z tego typu serwisów, a informacje o tym mogą ujrzeć światło dzienne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)