Serwery Microsoftu uznały Mega za portal spamerski

Serwery Microsoftu uznały Mega za portal spamerski

Serwery Microsoftu uznały Mega za portal spamerski
Źródło zdjęć: © WP.PL
28.01.2013 15:30

Mega, czyli następca MegaUpload, cieszy się wielką popularnością. W dobę zarejestrowano tam ponad milion kont. Niestety, nie wszystkie z powodzeniem. Serwery Microsoftu uznały zalew maili aktywacyjnych za spam i je zablokowały.

Jeżeli planujesz założyć konto na Mega, zarejestruj je na inny adres pocztowy niż poczty Microsoftu (Hotmail i Outlook). Jak się okazało, serwery giganta nie były przygotowane na zmasowany odbiór maili z potwierdzeniem rejestracji z zupełnie nowej domeny. Uznając, że dziesiątki tysięcy elektronicznych listów o podobnej treści z nieznanej im wcześniej domeny musi być spamem, całkowicie zablokowały możliwość ich odbioru.

Kim Dotcom, założyciel Mega, twierdzi, że skontaktował się już ze wszystkimi dostawcami poczty o których wiedział, że są problemy. Polecił też Gmaila, tłumacząc, że na nim wszystko działa. Przy okazji dodał, że na Mega są już „dziesiątki milionów plików”, a witryna „otrzymała tylko 5. żądań o usunięcie danych naruszających prawa autorskie”. Potwierdził też, że trwają intensywne prace nad aplikacjami do obsługi Mega.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Office 2013 pojutrze w sklepach"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)