Ścigało go FBI i Europol. Złapała nasza-klasa

Ścigało go FBI i Europol. Złapała nasza-klasa
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.08.2009 17:30, aktual.: 20.08.2009 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł G. był ścigany przez FBI, Europol oraz polską i niemiecką policję. Gangster był również poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i kilku listów gończych. Przestępca mimo to przez wiele lat pozostawał na wolności. Wpadł dziś, po tym jak umieścił kilka komentarzy pod zdjęciem swojej dawnej znajomej

KWP w Katowicach poinformowała o zatrzymaniu we Władysławowie przestępcy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz kilkoma listami gończymi. Mężczyzna był, między innymi, członkiem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Stanach Zjednoczonych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Paweł G. był poszukiwany od 199. roku za przywłaszczenie pieniędzy. W kolejnych latach dopuścił się również innych przestępstw, między innymi rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kierowania samochodem bez uprawnień czy posługiwania się cudzym paszportem.

W 200. roku do biura współpracy międzynarodowej Komendy Głównej Policji wpłynęła informacja z FBI, że mężczyzna poszukiwany jest również przez agentów federalnych, jako osoba podejrzana o handel bronią, narkotykami i kradzionymi samochodami. Paweł G. przez cały ten czas posługiwał się fałszywymi dokumentami. Po tej informacji nasilono poszukiwania międzynarodowe przestępcy.

Dziś rano poszukiwany mężczyzna został zatrzymany we Władysławowie. Portal tvp.info - http://www.tvp.info/informacje/polska/gangster-wpadl-przez-nasza-klase podaje, że policjanci wpadli na trop przestępcy na naszej-klasie. Gangster podczas wypoczynku nad morzem zaczął dodawać komentarze do zdjęć swojej byłej konkubiny. Wpisy zostały błyskawicznie namierzone przez policję z Jastrzębia Zdroju. Funkcjonariusze następnie zlokalizowali komputer. Informacje zostały przekazane do wydziału w Gdańsku. Następnie przeprowadzono aresztowanie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (317)