Santander wprowadza ważne zmiany. Oto cała lista

Santander wprowadza ważne zmiany. Oto cała lista

Santander wprowadza ważne zmiany. Oto cała lista
Źródło zdjęć: © Damian KLAMKA/East News
Arkadiusz Stando
05.09.2019 15:39

Klienci banku Santander Bank Polska powinni przyszykować się na nadchodzące zmiany. Już 14 września logowanie do bankowości za pomocą komputerów jak i urządzeń mobilnych przejdzie aktualizację działania.

Santander Bank Polska wprowadza zmiany. Będą one polegać na dodaniu dodatkowego źródła autoryzacji. To znaczy, że klienci będą musieli logować się dwuskładnikowo. Nie wystarczy już zwykłe hasło. Do wyboru będą trzy dodatkowe sposoby: smsKodem, tokenem lub mobilnym podpisem w aplikacji mobilnej banku.

"14 września wprowadzamy zmiany do logowania do Santander internet i Santander mobile. Zgodnie z dyrektywą PSD2, tego dnia zaczną obowiązywać przepisy dotyczące silnego uwierzytelniania klienta (SCA ang. Strong Customer Authentication), które mają wpłynąć na zwiększenie zabezpieczenia bankowości internetowej i mobilnej" - czytamy na stronie Santander Bank Polska.

Jak dodać uwierzytelnienie dwuskładnikowe w Santander Bank Polska?

Najpierw należy się zalogować. Następnie warto wykorzystać opcję "chce zachować to urządzenie jako zaufane" (komunikat będzie widoczny tylko w przypadku, gdy urządzenie i przeglądarka spełnią wymogi potrzebne do ich zaufania).

Aby dodać urządzenie do listy zaufanych, proces będzie trzeba potwierdzić TokenemSMS. Każde dodane urządzenie można potem usunąć. Aby to zrobić, wystarczy po zalogowaniu do bankowości internetowej przejść do ustawień. Tam połączone urządzenia znajdziemy w prawym górnym rogu serwisu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)