SanDisk: 200 GB na karcie Micro SD

Strona głównaSanDisk: 200 GB na karcie Micro SD
02.03.2015 11:17
SanDisk: 200 GB na karcie Micro SD
Źródło zdjęć: © chip.pl

Jeśli ktoś potrzebuje (a kto nie potrzebuje?) większej ilości miejsca na dane, to SanDisk ma bardzo interesująca propozycję.

200 gigabajtów! Taka pojemność nie robi już dziś wrażenia, dopóki nie weźmiemy pod uwagę faktu, że mówimy o karcie pamięci wielkości niedużego paznokcia. A właśnie tyle miejsca na dane oferuje SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card – Premium Edition.

Co ciekawe, przy jej produkcji SanDisk wykorzystał te same technologie, które używane są przez niego do tworzenia kart Micro SD o pojemności 128 GB, ale odpowiednio "podkręcone", tak aby zmieściły większą liczbę danych. Dało to w rezultacie poprawę pojemności na poziomie 56 procent i w sumie niesamowity wynik 200 GB. Niesamowity i... nieco zaskakujący, bo wszyscy spodziewaliby się raczej 256 GB. Ale w takim wypadku musiałby się dokonać kolejny przełom technologiczny.

Nowa karta oferuje też transfer na poziomie 90 MB/s, co w praktyce przekłada się na możliwość przesłania około 1200 zdjęć w ciągu minuty. SanDisk Ultra microSDXC UHS-I card – Premium Edition wejdzie do sprzedaży w kwietniu w cenie 400 dolarów. Pytanie tylko, czy na targach MWC 2015 pojawią urządzenia, które będą mogły tę niesamowitą pojemność wykorzystać? Topowe smartfony z 2014 roku odczytują maksymalnie 128 GB.

Zobacz także - Pendrive i pamięć do telefonu w jednym

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S6 vs. Xperia Z3 vs. LG G3

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)