Samsung zapłaci Apple'owi górę pieniędzy! Jest wyrok

Samsung zapłaci Apple'owi górę pieniędzy! Jest wyrok

Samsung zapłaci Apple'owi górę pieniędzy! Jest wyrok
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.11.2013 13:30, aktualizacja: 22.11.2013 13:57

Ogłoszono właśnie werdykt w kolejnej już sprawie dotyczącej łamania patentów Apple’a przez Samsunga. Koreański gigant będzie musiał zapłacić producentowi iPhone’ów 290 milionów dolarów. Jednak to tylko część kwoty odszkodowania.

Apple, za łamanie jego patentów przez Samsunga, zażądał zadośćuczynienia w wysokości 38. milionów dolarów. Samsung przyznał, że łamał patenty, ale stwierdził, że jest gotów zapłacić tylko 52 miliony dolarów. Sąd musiał uznać argumenty Apple’a za sensowniejsze, bowiem ostatecznie zasądzone odszkodowanie w wysokości 290 milionów dolarów jest znacznie bliższe temu, co żądał Apple, niż temu, co proponował Samsung.

Owa rozprawa sądowa to ponowne rozpatrzenie poprzedniej, w której orzeczono, że Samsung, za naruszanie własności intelektualnej Apple’a, musi zapłacić karę w wysokości 1,0. miliarda dolarów. Sąd uznał jednak, że część z tego odszkodowania (450 milionów dolarów), mogła zostać źle wyliczona. W sumie, po ponownej rozprawie, Samsung będzie musiał zapłacić łącznie Apple’owi 888 milionów dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)