Samsung wyprzedził Apple!

Samsung wyprzedził Apple!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

12.07.2013 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje StatCounter, smartfony Samsunga po raz pierwszy wygenerowały większy ruch niż urządzenia produkowane przez Apple.

Mimo iż Samsung od dawna sprzedaje więcej smartfonów od Apple, to ciągle urządzenia z iOS rządziły w statystykach sieciowych. Sytuacja w końcu się zmieniła i czerwiec był pierwszym miesiącem, kiedy więcej ruchu wygenerowali posiadacze Samsungów.

Jeszcze do przełomu roku liderem rankingu była Nokia, której urządzenia generowały niemal 3. proc. całego mobilnego ruchu w sieci. W styczniu pierwsze zajął Apple, a obecnie ok. 27 proc. to wynik, który zapewnia Samsungowi pierwsze miejsce w rankingu. Po tych trzech firmach w rankingu długo nie ma nic i pojawia się RIM (obecnie Blackberry) z wynikiem zaledwie 3,6 proc.

Obraz
© (fot. chip.pl)

W kategorii przeglądarek mobilnych –. 29,1 proc. należy do Androida. Kolejne miejsce to iPhone z wynikiem 25 proc.. W czołówce znajduje się również Opera, z której korzysta blisko 16 proc. internautów.

StatCounter monitoruje 3 mln stron internetowych na całym świecie, a statystki dotyczą wszystkich urządzeń mobilnych, ale z wyłączeniem tabletów. Większość ruchu w sieci –. aż 83,9 proc. – wciąż pochodzi z komputerów działających pod kontrolą m.in. Windows 7, Windows XP i OS X.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Należy dodać, że statystyki te dają pierwsze miejsce wśród przeglądarek Chrome'owi, mimo że w innych rankingach wygrywa zawsze Internet Explorer, który ma w dodatku ponad 5. proc. rynku. Myślę, że twórcy tej metody pomiarowej muszą jeszcze raz przemyśleć jej zasadność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S III wybuchł w kieszeni 18-latki"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)