Samsung wyprzedził Apple!

Samsung wyprzedził Apple!

Samsung wyprzedził Apple!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
12.07.2013 15:00

Jak informuje StatCounter, smartfony Samsunga po raz pierwszy wygenerowały większy ruch niż urządzenia produkowane przez Apple.

Mimo iż Samsung od dawna sprzedaje więcej smartfonów od Apple, to ciągle urządzenia z iOS rządziły w statystykach sieciowych. Sytuacja w końcu się zmieniła i czerwiec był pierwszym miesiącem, kiedy więcej ruchu wygenerowali posiadacze Samsungów.

Jeszcze do przełomu roku liderem rankingu była Nokia, której urządzenia generowały niemal 3. proc. całego mobilnego ruchu w sieci. W styczniu pierwsze zajął Apple, a obecnie ok. 27 proc. to wynik, który zapewnia Samsungowi pierwsze miejsce w rankingu. Po tych trzech firmach w rankingu długo nie ma nic i pojawia się RIM (obecnie Blackberry) z wynikiem zaledwie 3,6 proc.

288755595891521683
© (fot. chip.pl)

W kategorii przeglądarek mobilnych –. 29,1 proc. należy do Androida. Kolejne miejsce to iPhone z wynikiem 25 proc.. W czołówce znajduje się również Opera, z której korzysta blisko 16 proc. internautów.

StatCounter monitoruje 3 mln stron internetowych na całym świecie, a statystki dotyczą wszystkich urządzeń mobilnych, ale z wyłączeniem tabletów. Większość ruchu w sieci –. aż 83,9 proc. – wciąż pochodzi z komputerów działających pod kontrolą m.in. Windows 7, Windows XP i OS X.

288755595891718291
© (fot. chip.pl)

Należy dodać, że statystyki te dają pierwsze miejsce wśród przeglądarek Chrome'owi, mimo że w innych rankingach wygrywa zawsze Internet Explorer, który ma w dodatku ponad 5. proc. rynku. Myślę, że twórcy tej metody pomiarowej muszą jeszcze raz przemyśleć jej zasadność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S III wybuchł w kieszeni 18-latki"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)