Samsung woli iść z Apple na noże

Samsung woli iść z Apple na noże
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

15.11.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung najwyraźniej polubił wojaczkę. Jak pewnie pamiętacie – kilka dni temu media zwariowały na wieść, że Apple i HTC osiągnęły porozumienie w sprawie sporów patentowych między obydwiema firmami. Wielu komentatorów (w tym także ja) zastanawiało się, czy chrapkę na podobne, bezkrwawe rozwiązanie konfliktu z gigantem z Cupertino będzie miał także Samsung. Niestety – wszystko wskazuje na to, że nic z tego.

Wszelkie wątpliwości rozwiał wczoraj szef oddziału mobilnego Samsunga –. JK Shin – który oświadczył w krótkiej wypowiedzi dla reporterów z koreańskiej agencji YonHap, że kierownictwo firmy nie zamierza wchodzić w żadne układy z Apple:

_ Być może prawdą jest, że HTC zgodziło się zapłacić Apple 276 milionów dolarów, ale my nie chcemy nawet rozpoczynać jakichkolwiek negocjacji. _

No i cóż –. jakoś mnie to nie dziwi. Zastanawiać może chyba tylko fakt, skąd Shin wytrzasnął kwotę niemal 300 milionów dolarów – póki co, wszelkie szczegóły dot. porozumienia między Apple i HTC są całkowicie utajnione. Z dotychczasowych przecieków wynikało, że Tajwańczycy zgodzili się płacić Cookowi i spółce od 6 do 8 dolarów za każdy wyprodukowany telefon. Na dziś jednak nikt – poza stronami umowy – nie zna tak naprawdę żadnych detali.

Wiemy za to jedno. Wygląda na to, że Samsung –. i to wcale niebezpodstawnie – nabrał ostatnio pewności siebie. Jakby nie było – najświeższe wyroki sądów nie orzekały każdorazowo na korzyść Apple. A skoro koreańska firma nie ma zamiaru iść na żadne ustępstwa – wiadomo już czego możemy spodziewać się w nadchodzącym, 2013 roku... kolejnych pozwów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)