Samsung opatentował smartfona wyświetlającego hologramy

Samsung opatentował smartfona wyświetlającego hologramy

Samsung opatentował smartfona wyświetlającego hologramy
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.08.2015 16:03, aktualizacja: 13.08.2015 08:07

Oczywiście jak zawsze warto pamiętać, że od patentu do jego realizacji droga jest kręta i daleka, ale nie znaczy to, że zgłoszeń patentowych nie warto traktować poważnie. Tym bardziej, że nieraz są naprawdę ciekawe ? tak jak to.

Jesteśmy obecnie świadkami wyścigu na ekrany o coraz większej gęstości upakowania pikseli, połączonego równocześnie z kombinowaniem w kierunku nieco bardziej nietypowych, mniej płaskich kształtów wyświetlaczy. Ale za kilka lat może się okazać, że ekran to najnudniejsza i dość archaiczna część smartfona, zaś kluczową rolę – na przykład pod względem pokazywania powiadomień – odgrywać będą prawdziwe trójwymiarowe hologramy.

Tak przynajmniej przedstawia to patent złożony przez firmę Samsung w amerykańskim urzędzie patentowym i znaleziony przez Patently Mobile. Nie chodzi przy tym o duże, skomplikowane hologramy, ale coś w rodzaju holograficznych "ikonek", nadających się świetnie na przykład do przekazywania powiadomień lub emotikonek w wiadomościach tekstowych.

No to teraz popuśćcie wodze wyobraźni i "spójrzcie" na smartfona leżącego obok łóżka w jakiejś całkiem niedalekiej przyszłości. Z perspektywy głowy przyciśniętej do poduszki widać tylko krawędź telefonu, ale to wystarczy. Po jego ekranie kica zajączek, informując o liczbie nowych maili, które otrzymaliście, podczas gdy żółw przypomina o zbliżającym się wydarzeniu zapisanym w kalendarzu. No tak, pora wstawać...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)