Samsung NX mini w Polsce - aparat do robienia Selfie. Znamy ceny

Samsung NX mini w Polsce - aparat do robienia Selfie. Znamy ceny

Samsung NX mini w Polsce - aparat do robienia Selfie. Znamy ceny
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.04.2014 13:20

NX mini, najmniejszy i najlżejszy aparat fotograficzny z serii NX został wprowadzony do sprzedaży w Polsce. Technologie łączności NFC i Wi-Fi sprawiają, że każde zdjęcie można szybko udostępnić w sieci.

Dzięki 1-calowej matrycy z 20,5 miliona efektywnych pikseli (BSI CMOS) i nowemu standardowi mocowania NX-M udało się uzyskać niewielkie rozmiary korpusu i obiektywów. Jakość zdjęć jest lepsza niż przy kompaktach, a gabaryty pozostały zbliżone.

Ważący 15. gramów (bez obiektywu), smukły (22,5 mm) NX mini z łatwością mieści się w niemal każdej kieszeni czy torebce. NX mini dostępny jest w pięciu kolorach (białym, różowym, miętowo zielonym, brązowym i czarnym), więc każdy wybierze coś dla siebie.

Ostatnio słowo *„selfie” *trafiło na stałe do słowników większości języków świata, a popularność tej formy fotografii ani trochę nie maleje. W odpowiedzi na ten trend, NX mini wyposażono w szereg usprawnień pozwalających fotografom wykonywać autoportrety. Odchylany ekran dotykowy o przekątnej 75,2 mm (3 cale) z możliwością obrotu o 18. stopni pomaga wykadrować ujęcie. Płaski obiektyw szerokokątny o ogniskowej 9 mm pozwala wykonywać zdjęcia grupowe z wyciągniętej ręki.

Dzięki nowej funkcji Wink shot, w którą wyposażono NX mini, można wyzwolić migawkę za pomocą mrugnięcia okiem. Aparat automatycznie wykonuje zdjęcie dwie sekundy po tym, jak zauważy, że osoba mrugnęła okiem.

Szybki tryb serii zdjęć (6 klatek na sekundę) daje fotografowi pewność, że uchwyci każdy detal i nie przegapi żadnego ważnego momentu. Migawka o szybkości 1/1600. sekundy eliminuje rozmazywanie w szybkich scenach i pozwala robić ostre fotografie poruszających się obiektów.

NX mini wykorzystuje zintegrowane rozwiązania Wi-Fi i NFC, umożliwiające udostępnianie wykonanych zdjęć. Funkcjonalność Tag & Go pozwala połączyć NX mini z innym urządzeniem wykorzystującym technologię NFC, na przykład smartfonem albo tabletem, przez zetknięcie obu urządzeń.

Po takim połączeniu użytkownicy mogą:

Wybierać i przesyłać wiele zdjęć na raz do podłączonego urządzenia mobilnego za pomocą Mobile Link;

Wysyłać zdjęcia do maksymalnie czterech urządzeń za pomocą Group Share, eliminując tym samym konieczność przesyłania zdjęć każdemu z osobna;

Kontrolować NX mini ze smartfona za pomocą Remote View Finder Pro;

Wykorzystać aparat jako elektroniczną nianię - Baby Monitor. Po wykryciu płaczu bądź hałasu aplikacja uruchamia alarm na połączonym smartfonie, informując rodziców, że powinni się zainteresować dzieckiem.

Dodatkowo NX mini umożliwia wgrywanie zawartości aparatu bezpośrednio do chmury. Użytkownicy mogą korzystać zarówno z usługi Dropbox, jak i udostępniać zdjęcia za pośrednictwem serwisu Flickr.

Wraz z aparatem dostępne będą obiektywy NX mini (NX-M). Obiektyw NX-M 9 mm F3.5 ED charakteryzuje się płaskim profilem, a szeroki kąt widzenia sprawia, że idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów i wykonywania autoportretów (selfies). Obiektyw NX-M 9-2. mm F3.5-5.6 ED OIS to kompaktowe urządzenie z zoomem optycznym. Jest to obiektyw do uniwersalnych zastosowań, który nadaje się zarówno do wykonywania ujęć szerokokątnych, jak i zbliżeń. System optycznej stabilizacji obrazu zapewnia ostrość zdjęć. Posiadacze NX mini będą mogli również korzystać z piętnastu obiektywów NX, wykorzystując specjalny adapter.

Ceny:
NX mini z obiektywem NX-M 9 mm: 1650 zł
NX mini z obiektywem NX-M 9-27 mm: 2000 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)