Samsung niebawem sprzeda 25 mln egzemplarzy Galaxy S7

Strona głównaSamsung niebawem sprzeda 25 mln egzemplarzy Galaxy S7
14.06.2016 21:27
Samsung niebawem sprzeda 25 mln egzemplarzy Galaxy S7
Źródło zdjęć: © Evleaks

Wygląda na to, że Galaxy S7 i Galaxy S7 edge to podwójny sukces firmy Samsung. Nie tylko sprzedają się lepiej od poprzedników z cyfrą "6" w nazwie, ale do tego osiągną niebawem bardzo imponujący wynik.

Już w kwietniu połączona sprzedaż obu modeli (które miały premierę pod koniec lutego) wyniosła około 10 milionów sztuk. Od tego czasu tempo sprzedaży topowych smartfonów koreańskiego producenta nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, między innymi dzięki utrzymywanej stale dość intensywnej promocji i reklamom.

Nic dziwnego, że dwa niezależne koreańskie źródła podają, że połączona sprzedaż Galaxy S7 i S7 edge osiągnie niebawem poziom 25 milionów egzemplarzy. Sukces sprzedażowy ma przy tym wielu ojców: wymienia się wczesną premierę rynkową, agresywną kampanię reklamową oraz - jakże by inaczej - wysoką jakość tych produktów. Sprzedaży na pewno pomaga też fakt, że S7 wyraźnie góruje nad modelem S6 - jest wodoodporny, obsługuje (znów...) karty pamięci Micro SD i wyposażony jest w znacznie lepszy moduł fotograficzny.

Co ciekawe, według koreańskiego medium Pulse News lepiej sprzedaje się... droższy model. Galaxy S7 edge wyposażony jest w inny, wygięty ekran, dzięki któremu wygląda bardziej nowocześnie i równocześnie wydaje się smuklejszy.

Jeśli coś może w przyszłości osłabić dynamiczną sprzedaż modelu S7, to prawdopodobnie będzie to... sam Samsung. Chodzi o wejście na rynek topowego Galaxy Note 7, którego premiery spodziewamy się już w sierpniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Allegro może niedługo zostać sprzedane

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)