Samsung HMX‑Q10 - Nowa "oburęczna" kamera Full HD od Samsunga

Samsung HMX-Q10 - Nowa "oburęczna" kamera Full HD od Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.07.2011 10:36, aktual.: 09.01.2012 11:25

Samsung poszerza ofertę kamer o model HMX-Q10. Jest to kompaktowa kamera Full HD zaprojektowana w taki sposób, by była wygodna w użyciu zarówno dla użytkowników prawo jak i leworęcznych.

W kamerze zastosowano rozwiązanie Switch Grip pozwalające na trzymanie urządzenia w dowolnej ręce i w dogodnej dla filmującego pozycji. Kamera została wyposażona w żyroskop, który rozpoznaje położenie urządzenia i automatycznie dostosowuje orientację ekranu. Samsung HMX-Q1. posiada matrycę typu BSI CMOS o rozdzielczości 5 milionów pikseli, jasny obiektyw (F 1.8) marki Schneider Kreuznach Varioplan HD i system Smart OIS, który ma poprawić jakość nagrań przy słabym oświetleniu. HMX-Q10 umożliwia nagrywanie wideo w formacie H.264, w rozdzielczości Full HD i robienie zdjęć w rozdzielczości 4,9 Mpix.

Obraz
© (fot. Samsung)

Samsung wyposażył kamerę w podwójną stabilizację obrazu (OIS Duo), dziesięciokrotny zoom optyczny i dwudziestokrotny zoom cyfrowy, oraz system automatycznie dopasowujący ustawienie nagrywania do zastanych warunków oświetleniowych.

Wielodotykowy ekran LCD o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 23. tysięcy pikseli sprawia, że z kamery korzysta się jak ze smartfona. Urządzenie może pracować bez przerwy przez 100 minut, a jego ładowanie odbywa się przez port USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)