Samsung do swoich pracowników: "mniej alkoholu, więcej pracy"

Samsung do swoich pracowników: "mniej alkoholu, więcej pracy"

Samsung do swoich pracowników: "mniej alkoholu, więcej pracy"
Źródło zdjęć: © Lali Masriera / Wikimedia Commons
30.11.2012 10:00

Koreański producent, zaniepokojony widocznie ilością spożywanego alkoholu przez kadrę zarządzającą, postanowił temu zaradzić.

Uruchomił więc wewnętrzną kampanię, w której zwraca uwagę na pojawiający się problem zbyt częstego upijania się pracowników na imprezach firmowych.

Jak donoszą koreańskie media, w listach rozesłanych do swojej siły roboczej, Samsung wydał zakaz namawiania pozostałych pracowników do spożywania alkoholu, wliczając w to popularne "karniaki". Koreańczycy są znani ze skłonności do spożywania napojów wysokoprocentowych, a także palenia papierosów, ale Samsung nie chce się przyczyniać do rozprzestrzeniania się tych nałogów.

Dlatego ze swoich budynków jakiś czas temu wyrzucił popielniczki, a pracownikom miał dawać do zrozumienia, że jeśli nie rzucą palenia, mogą pożegnać się z awansem. Oczywiście to ostatnie, to wyłącznie plotki.

Ostatecznie, pracownicy muszą też ograniczyć nieformalne imprezy firmowe na rzecz bardziej formalnych kolacji bezalkoholowych, a nawet grupowych spotkań na kortach tenisowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gmail od teraz obsługuje załączniki do 10 GB"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)