Samolot wykonywał manewry pomiędzy wieżowcami. Niesamowite wideo nagrane z kokpitu

Samolot wykonywał manewry pomiędzy wieżowcami. Niesamowite wideo nagrane z kokpitu

Samolot wykonywał manewry pomiędzy wieżowcami. Niesamowite wideo nagrane z kokpitu
Źródło zdjęć: © Youtube.com
01.10.2019 13:12

Wojskowe samoloty przelatywały pomiędzy biurowcami, wieżowcami i drapaczami chmur. Zobacz szokujące zdjęcia i nagrania wideo ze święta Riverfire w Brisbane, w Australii. Pokazy lotnicze nie wszystkim przypadły do gustu.

W Brisbane, w Australii odbyło się coroczne święto Riverfire. Wojskowe pokazy lotnicze robią ogromne wrażenie, a momentami zapierają dech w piersiach. Samoloty przelatują bowiem pomiędzy biurowcami pełnych ludzi, wykonując przy tym niezwykle niebezpieczne manewry. Impreza choć bardzo widowiskowa, ma również swoich przeciwników.

Wojskowe samoloty wśród biurowców pełnych ludzi

Jedno z najbardziej widowiskowych ujęć udokumentowała kamera znajdująca się w kokpicie samolotu C-17A Globemaster. Poniżej prezentujemy nagranie wideo.

Na zdjęciach i filmach z wydarzenia można podziwiać nietuzinkowe umiejętności pilotów. Maszyny w zwinny sposób wykonują niebezpieczne manewry pomiędzy znajdującymi się w mieście drapaczami chmur. Warto podkreślić, że podczas pokazu, w budynkach znajdowało się pełno ludzi.

Widowiskowe pokazy przygotowywane są bardzo starannie. Kilka miesięcy wcześniej odbywają się ćwiczenia na symulatorze oraz loty próbne. Dokładnie opracowana jest także trasa przelotu, która musi umożliwiać pilotom wykonywanie wszystkich zaplanowanych manewrów.

Według zapewnień władz pokazy są bezpieczne i odbywają się z troską o środowisko.

Pokazy lotnicze mają również swoich przeciwników. Wszystko za sprawą wydarzenia, które miało miejsce w październiku 2018 roku. W trakcie imprezy, Boeing C-17, należący do australijskich sił powietrznych, znacznie obniżył swój lot, przelatując bardzo blisko okien biurowca. Pracujący w nim ludzie wpadli w wielką panikę. Nierozważny pomysł pilota został ostro skrytykowany przez opinie publiczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)