Samolot miał usterkę. Szybka reakcja pasażerów pomogła uniknąć kryzysu

Samolot miał usterkę. Szybka reakcja pasażerów pomogła uniknąć kryzysu13.12.2021 16:02
Pasażerowie pomogli usunąć samolot z pasa startowego
Pasażerowie pomogli usunąć samolot z pasa startowego
Źródło zdjęć: © YouTube.com

Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku Badźura w Nepalu. Grupa pasażerów pomogła przesunąć samolot, który utknął na pasie startowym z powodu uszkodzonej opony i uniemożliwiał innym maszynom starty i lądowania.

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje, jak grupa ochotników pomaga w usunięciu samolotu z pasa startowego na lotnisku Badźura w Kolti w zachodniej części Nepalu. Samolot DHC-6 Twin Otter, należący do linii lotniczych Tara Air utknął na środku lotniska po tym, jak pękła jedna z jego opon, uniemożliwiając starty i lądowania innych maszyn, jak donosi Indian Express.

Niecodzienne zdarzenia na nepalskim lotnisku

Na lotnisku brakowało sprzętu, który pozwoliłby na szybkie usunięcie niesprawnej maszyny. Na szczęście pomogli pasażerowie oraz pracownicy lotniska. Dzięki nim udało się uniknąć potencjalnego kryzysu spowodowanego liczbą "zablokowanych" samolotów, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Sprawną interwencję pasażerów i pracowników lotniska można obejrzeć poniżej:

Zadanie było możliwe do wykonania, bo DHC-6 Twin Otter zaliczane są do lekkich konstrukcji. Są to kanadyjskie samoloty transportowe, produkowane przez firmę De Havilland Canada. Ich masa własna wynosi 3221 kg, a masa startowa 5670 kg. Długość samolotu to 15,77 m, rozpiętość skrzydeł 19,81 m, a wysokość 5,94 m. Samoloty w wersji pasażerskiej wyposażone są w 21 miejsc, dwa silniki turbośmigłowe Pratt & Whitney Canada PT6A-34 i mogą latać z maksymalną prędkością 350 km/h.

Zobacz też: Samolot z Monachium do Wrocławia zawrócił w połowie drogi

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)