Samolot linii Qantas awaryjnie wylądował. Ewakuacja 271 pasażerów Airbusa [Zobacz wideo]

Samolot linii Qantas awaryjnie wylądował. Ewakuacja 271 pasażerów Airbusa [Zobacz wideo]

Samolot linii Qantas awaryjnie wylądował. Ewakuacja 271 pasażerów Airbusa [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
16.12.2019 11:56

Pasażerowie samolotu linii Qantas przeżyli chwile grozy, gdy około 30 minut po starcie, pilot Airbusa poinformował ich o problemach technicznych i konieczności awaryjnego lądowania. W związku z dymem, który wypełnił kabinę maszyny, ewakuowano 271 pasażerów.

Samolot należący do australijskich linii lotniczych Qantas wystartował z Sydney w niedzielę o godzinie 8:45 czasu lokalnego. Airbus A330-200 przewoził pasażerów do Perth, jednak już po około 30 minutach lotu, pilot maszyny wiedział, że nie dotrze na lotnisko o planowanej godzinie. Wszystko za sprawą dymu, który zaczął wypełniać wnętrze kabiny samolotu.

Pilot poinformował 271 pasażerów, że w związku z problemami technicznymi konieczne będzie awaryjne lądowanie na lotnisku w Sydney.

Na szczęście awaryjne lądowanie Airbusa zakończyło się szczęśliwie, a ewakuacja pasażerów przebiegła sprawnie, choć jak relacjonują świadkowie, towarzyszył jej niesamowity pośpiech. Część osób opuściła pokład drzwiami, a pozostali musieli skorzystać ze specjalnych awaryjnych pochylni. Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo.

- Wszystko trwało kilkanaście sekund. To było przerażające. Wpadaliśmy kolejno na pochylnie i zjeżdżaliśmy po niej - relacjonuje jedna z osób będących na pokładzie.

- Każdy musiał opuścić samolot pochylniami na płytę lotniska, po tym jak kabina wypełniła się dymem. Kapitan krzyczał: "Ewakuować się !” - relacjonowała Ally Kemp, jedna z pasażerek.

Rzeczniczka linii Qantas poinformowała, że dym, który zaczął rozprzestrzeniać się w samolocie, był w rzeczywistości oparami płynu hydraulicznego, które zostały zassane do kabiny przez system klimatyzacyjny. Australijski przewoźnik podkreśla, że podczas ewakuacji nie było zagrożenia dla życia pasażerów.

Ludzie przebywający na pokładzie podkreślali w relacjach dla lokalnych mediów, że załoga samolotu była bardzo pomocna i wykazała się wysokim profesjonalizmem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)