Rynek nielegalnych programów wart już 5 mld USD

Rynek nielegalnych programów wart już 5 mld USD

24.11.2008 18:00, aktual.: 25.11.2008 00:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czarny rynek nielegalnego oprogramowania jest wart 5 miliardów dolarów - alarmuje w swoim najnowszym raporcie firma Symantec.

Badanie wykazało, że niektóre przedsiębiorstwa poszukują twórców złośliwych programów i zatrudniają ich w swoich sklepach online, aby mogli zdobyć potrzebne informacje. Oczywiście rekrutacja odbywa się już na prywatnych czatach i forach firmy.

Najbardziej reklamowanych produktów są karty kredytowej. Zazwyczaj sprzedawane są już od 10 centów do 25 dolarów USD. Za kartę kredytową z pełnymi danymi należy zapłacić nawet 4000 dolarów. Według firmy Symantec, zarobek hakerów ze sprzedaży kart kredytowych to ponad 5 miliardów dolarów. Równocześnie stanowią 31% wszystkich nielegalnych produktów jakimi handlują.

"Jest wiele sposobów pozyskiwania i używania takich informacji, ale najczęściej służą one do oszustw. Karty kredytowe są łatwe do wykorzystania podczas zakupów online i dodatkowo trudne do identyfikacji dla sprzedawców" - tłumaczą wyniki raportu.

Wśród cyber przestępców równie popularna jest sprzedaż informacji o koncie bankowym. Skradzione informacje są następnie sprzedawane od 10 do 1000 dolarów. Dodatkowo za informacje o wysokości salda na rachunku należy zapłacić 40000 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)